aktualizacja 

Co widzisz w gałęziach? Tylko 1 proc. ludzi udziela poprawnej odpowiedz

262

Na pierwszy rzut oka widzisz obrazek, który niczym się nie wyróżnia. Po chwili zauważasz jednak ludzkie twarze, które są ukryte "w środku" drzewa. Jeżeli uwielbiasz trudne zagadki, ta z pewnością jest dla ciebie. Mało kto potrafi odpowiedzieć na kluczowe pytanie: "ile twarzy znajduje się na obrazku?".

Co widzisz w gałęziach? Tylko 1 proc. ludzi udziela poprawnej odpowiedz
Zagadka z twarzami jest jedną z najtrudniejszych (Facebook)

Zagadki związane z iluzją optyczną są jednymi z najpopularniejszych i najtrudniejszych. Choć dziś jest ich naprawdę wiele, ta, którą zobaczysz za chwilę, jest wyjątkowo kłopotliwa. Mnóstwo osób zrezygnowało już w trakcie "poszukiwań" - i wcale im się nie dziwimy, bo tylko 1 proc. ludzi potrafi odnaleźć to, co znajduje się na obrazku.

Ile ukrytych twarzy widzisz na obrazku?

Poniżej widzisz obraz, który na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym specjalnym. Wydaje się, że jest to zwykły rysunek "drzewa", które posiada specyficzne gałęzie. Po chwili okazuje się jednak, że to nie tylko drzewo, bo są w nim ukryte... ludzkie twarze.

Każda z twarzy jest inna i kryje się w różnych miejscach na drzewie, pomiędzy gałęziami. Kluczowe pytanie, jeżeli chodzi o tę zagadkę, brzmi natomiast: "ile ukrytych twarzy znajduje się na tym obrazku?". I tak, nie jest to wcale takie proste. Wiele osób, które próbowało ją rozwiązać, kiedy usłyszało prawidłową odpowiedzieć, było zaskoczonych.

Rozwiązanie zagadki

"Siedem", "dziewięć", "dziesięć", "jedenaście" - to właśnie takie odpowiedzi są najczęściej proponowane przez internautów, którzy spędzili już sporą ilość czasu, aby dokładnie, kilka razy, policzyć ukryte twarze. Wśród ich "propozycji" znajduje się właściwa odpowiedź, jednak która z nich nią jest?

Nie będziemy trzymać cię dłużej w niepewności. Prawidłowa odpowiedź brzmi: dziesięć. Na obrazku znajdziesz dziesięć różnych twarzy, które są rozmieszczone na całym drzewie - zaczynając od dwóch dużych na samym dole, po ostatnią, na czubku drzewa.

Udało ci się udzielić prawidłowej odpowiedzi?

Zobacz także: Łamigłówka. Pobijesz rekord 8 sekund?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Autor: ALLE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić