Jak obniżyć rachunki za wodę? Genialny trik z butelką

46

Nie brakuje trików, które pozwalają na obniżenie rachunków, na przykład za wodę. Prezentujemy rozwiązania godne przetestowania. Niewątpliwie warto je wypróbować, tym bardziej że wszechobecna drożyzna nie przestaje drenować naszych budżetów.

Jak obniżyć rachunki za wodę? Genialny trik z butelką
Triki pozwalające na obniżenie rachunków (Genialne.pl)

Nowy rok może być impulsem do przetestowania nowych rozwiązań w domu. Na poniższym nagraniu zaprezentowane zostały patenty pozwalające obniżyć rachunki.

W pierwszej kolejności pokazano trik z pustą butelką umieszczoną w spłuczce. Właśnie dzięki butelce można sprawić, że spłuczka będzie zbierać mniej wody. To prosta, ale skuteczna sztuczka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak obniżyć rachunki? Te triki są wręcz rewelacyjne

Ciekawym rozwiązaniem jest też przymocowanie folii aluminiowej w okolicach kaloryferów. Będzie ona odbijać ciepło w stronę pokoju, dzięki czemu szybciej zrobi się ciepło.

Chcesz szybko i tanio ogrzać pokój? Tutaj też istnieje banalne rozwiązanie. Wystarczy stworzyć prosty kominek! Trzeba mieć pod ręką świeczkę, doniczkę i coś, co posłuży jako konstrukcja. W nagraniu widzimy, że użyte zostały cegły.

Tak zaoszczędzisz na rachunkach. Proste sztuczki

Pieczesz coś w piekarniku? Po skończeniu nie zamykaj drzwiczek, dzięki czemu w domu zrobi się cieplej.

Dość abstrakcyjnym, ale skutecznym patentem jest... rozłożenie namiotu. Ich mała przestrzeń szybko się nagrzewa i dłużej trzyma ciepło.

Wykorzystując dwie rolki oraz grube rajstopy/stare spodnie, możesz stworzyć świetną uszczelkę pod drzwi. Zimne powietrze już nie będzie przedostawać się do domu.

Można też pokusić się o stworzenie koca z rękawami. Tutaj przyda się umiejętność operowania igłą i nitką. Trzeba będzie trochę się nasiłować, ale efekt na pewno usatysfakcjonuje tych, którzy uwielbiają ciepło.

Patentów na to, by zredukować rachunki za wodę czy ogrzewanie jest bardzo dużo. Oczywiście nie wszystkie zostały przedstawione w tym materiale. Może wy macie jakieś niezawodne triki? Jeśli tak, podzielcie się w komentarzach!

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić