o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
JKY
|

Nie żyje Jan Lityński. Piękną grafiką hołd jego pamięci złożyła Matylda Damięcka

295
Podziel się

Jan Lityński zginął podczas próby ratowania psa. Polityk miał 75 lat. Wieści o jego tragicznej śmierci przekazali przedstawiciele KO wieczorem w niedzielę 21 lutego.

Nie żyje Jan Lityński. Piękną grafiką hołd jego pamięci złożyła Matylda Damięcka
Jan Lityński zginął w wieku 75 lat. (PAP)
bEDsIjzF

Jan Lityński urodził się 18 stycznia 1946 roku w Warszawie. Studiował matematykę na UW, a w 1968 roku był jednym z głównych inicjatorów oraz uczestników wystąpień podczas wydarzeń marcowych. Lityński za swoją działalność opozycyjną został skazany na 2,5 roku, ale warunkowo zwolniono go już w 1969 roku.

Hołd dla Lityńskiego

Działacz zaangażował się w latach 80. XX wieku także w "Solidarność". Był doradcą, działał w podziemiu, a także był jednym z uczestników obrad Okrągłego Stołu. Z kolei w latach 1989- 2001 Lityński był posłem na Sejm. Należał początkowo do Ruchu Obywatelskiego Akcja Demokratyczna, Unii Demokratycznej, Unii Wolności i Partii Demokratycznej. Zajmował się także doradzaniem prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.

bEDsIjzH

Jan Lityński zginął podczas próby ratowania psa, który wszedł na lód na rzece Narwi. Do tragicznego wypadku doszło w okolicach Pułtuska. Polityk regularnie spacerował w tamtej okolicy ze swoimi czworonożnymi pupilami. Poszukiwanie ciała Lityńskiego zostanie wznowione jeszcze w poniedziałek.

Smutna informacja dotycząca śmierci jednego z czołowych działaczy opozycji dotarła do wiadomości w niedzielę wieczorem. Wiele osób, które dobrze znało Lityńskiego, powiedziało kilka słów o jego zaangażowaniu. W sieci można znaleźć wiele pięknych wspomnień o zmarłym polityku. Hołd oddała także Matylda Damięcka, która wymownie przedstawiła działalność Lityńskiego.

Na Instagramie graficzki można znaleźć ilustrację, a właściwie napis, który można potraktować jako transparent. Czytamy na nim: "OPOZYCJAN LITYŃSKI"­ - Damięcka podkreśliła tym samym, że polityk był jednym z najważniejszych działaczy. W opisie do postu graficzka napisała także kilka słów o Lityńskim i o tym, co zrobił w trakcie swojej kariery politycznej. Na koniec dodała hasztag, który mówi wiele: "wopozycjitowymozeijestesciealejedyniedoopozycjitejOPOZYCJI".

bEDsIjzN
Zobacz także: Spacery po zamarzniętym Bałtyku. Synoptyk: "Skrajna nieodpowiedzialność"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDsIjAi
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(295)
Piotr
7 miesięcy temu
Ile miał żon Wikipedia podaje Anna Dodziuk w artykułach występują na zmianę Krystyna Lityńska i Elżbieta Bogucka, bardzo współczuję tym wszystkim paniom.
$$$
7 miesięcy temu
Chwyta za serce. Wow... 🤦‍♀️
Monika
7 miesięcy temu
Też bym wskoczyła za moim psem a nie rozumiem tego ludzie którzy nie mają i nie kochają zwierząt
bEDsIjAj
Monika
7 miesięcy temu
No i jasna sprawa już się zaczyna hejt na Matylda damięcka żenada
przewrotność ...
7 miesięcy temu
walczył o wolność , zginął za psa !!!
OD kiedy
7 miesięcy temu
dzieci rozlicza się za rodziców.
OD kiedy
7 miesięcy temu
to rozlicza się dzieci za rodziców
DAo
7 miesięcy temu
NO! TYLKO UMIEŚCIĆ NA NAGROBEKU.
Maćko
7 miesięcy temu
Samobójstwo poprzez wskakiwanie do przerębla symbolem działania opozycji? Nikt by tego lepiej nie wymyślił! Chapeau, Pani Matyldo! :o)
tyr
7 miesięcy temu
Lód załamał się pod psem a matematyk Lityński nie wiedział,że pod nim też się załamie. Głupota kosztuje.
TOP 100
7 miesięcy temu
no ta Pani to już jest wszędzie aż nudna się robi Matylda tu tam
Ale..
7 miesięcy temu
Co tam łamie serce?
dobre
7 miesięcy temu
Opozycjanen to on się stał ja kGomułka wywalił jego pobratymców. Po prostu został oderwany od stołka. A później głosował na dwie ręce w Sejmie. Tak to on Wielki Człowiek. No, ale to dziecko donosiciela będzie czcić swoich, to normalne.
bEDsIjAb
Wazon
7 miesięcy temu
Bardzo szkoda,że zabrakło instynktu samozachowawczego,że nie pomyślał o żonie...!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić