aktualizacja 

Jest najmniejszą kobietą świata. Oto jak dziś wygląda

35

28-letnia Jyoti Amge figuruje w księdze rekordów Guinessa jako najmniejsza kobieta świata. Obywatelka Indii mierzy dokładnie 63 cm. Choć część mieszkańców jej rodzinnych stron postrzega ją jako "bóstwo", kobieta podkreśla w wywiadach, że nie czuje się wcale wyjątkowa. Cały czas zaznacza jednak, że chce realizować się w życiu jako aktorka. Okazuje się, że to marzenie udało się już jej częściowo spełnić.

Jest najmniejszą kobietą świata. Oto jak dziś wygląda
28-letnia Jyoti Amge jest oficjalnie najmniejszą kobietą świata (Instagram, Jyoti Amge)

Jyoti Amge trafiła do księgi rekordów Guinessa w lutym 2011 roku. Oficjalnie stwierdzono wówczas, że jest najniższą kobietą na świecie.

Zdobycie tego wyróżnienia sprawiło, że poczułam się lepiej. Czuję się popularna, wyjątkowa i ważna – opisała.

Okazuje się, że 28-latka cierpi od urodzenia na achodroplazję. To choroba genetyczna, która powoduje zaburzenie rozwoju kości oraz karłowatość. Kobieta w pewnym momencie narzekała na silne ból obu nóg. Choć rozważała operację, ostatecznie nie zdecydowała się na zabieg. Wszystko z obawy przed długą i niepewną rekonwalescencją.

Oto najniższa kobieta świata. Choruje na nieuleczalne schorzenie

Obywatelka Indii ma trzy siostry oraz brata. Do piątego roku życia nikt w jej rodzinie nie przypuszczał, że może być chora. Rozwijała się bowiem podobnie jak jej rówieśnicy.

Po zdiagnozowaniu schorzenia, rodzice Amge zrobili wszystko, aby mogła prowadzić normalne życie. Zapewniono jej miniaturowe biurko, krzesło i łóżko. Wszystkie meble czy ubrania są przygotowywane na jej specjalne zamówienie.

Najniższa kobieta na świecie była bohaterką jednego z odcinków programu podróżniczego "Kobieta na krańcu świata". W rozmowie z Martyną Wojciechowską zdradziła wówczas, że od zawsze marzyła za to o karierze aktorskiej.

Moim marzeniem jest zostać aktorką w Hollywood, chciałabym być gwiazdą, żeby moje imię było znane na cały świat – mówiła.

Okazuje się, że po części udało jej się spełnić to marzenie. W 2014 roku Jyoti Amge wystąpiła bowiem w jednym z ocinków popularnego show "American Horror Story", gdzie wcieliła się w postać Ma Petite.

Traktują ją jako "bóstwo". 28-latka chce jednak rozwijać karierę aktorską

28-latka bywa postrzegana przez mieszkańców swoich rodzinnych stron jako "bóstwo". Miejscowi mają odnosić się do niej z wielką rezerwą i szacunkiem. Matka kobiety Ranjana Amge twierdzi jednak, że "córka nie czuje się wcale wyjątkowa".

Nie zachowuje się wcale jak "bogini". Chce być aktorką i robi wszystko, żeby rozwijać swoją karierę – podkreśla.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Obejrzyj także: Największe grzyby. Oto prawdziwi rekordziści z lasu

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić