Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
APS
|

Katarzyna Kanclerz była szarą eminencją polskiej sceny muzycznej. Czym się dziś zajmuje?

14
Podziel się

Katarzyna Kanclerz mając 16 lat prowadziła fanklub zespołu "Lady Pank". Jej talent do promocji artystów i organizacji występów zaowocował współpracą z jednym z warszawskich klubów muzycznych. Z biegiem czasu zajęła się karierami takich gwiazd jak Edyta Bartosiewicz, Kasia Kowalska, Hey, Kobranocka, Kolaboranci czy Proletaryat. Odeszła z show-biznesu w atmosferze skandalu.

Katarzyna Kanclerz była szarą eminencją polskiej sceny muzycznej. Czym się dziś zajmuje?
Katarzyna Kanclerz z Martą Wiśniewską i Zbigniewem Solorzem (East News)

Z pewnością Katarzyna Kanclerz miała dryg do wyszukiwania talentów. Odpowiadała za sukcesy dziesiątek artystów. Przez wiele lat pracowała dla wytwórni Universal Music Polska. Krążyły o niej historie, że potrafi z każdego artysty uczynić gwiazdę. Dopowiadano też, że nie uznaje kompromisów i zarządza żelazną ręką. Z biegiem czasu odsunęło się od niej wielu wokalistów, którym pomogła w karierze. Po skandalu, który wywołało zwierzenie Michała Wiśniewskiego, następnie Piotra Rubika, usunęła się w cień.

Miała wszystko pod kontrolą

Katarzyna Kanclerz do pewnego momentu radziła sobie idealnie z podopiecznymi. Miała wszystko pod kontrolą. Nie ukrywała, że ma trudny charakter, ale jej atutem była skuteczność. "Nigdy nie ukrywałam, że nie jestem osobą o łatwym charakterze i dążę do sukcesu. Bardzo często muszę być brutalna, żeby dotrzeć do tego miejsca, do którego chcę dojść" – mówiła w jednym z wywiadów.

Katarzyna Kanclerz szła suchą stopą przez show-biznes. Ludzie jej ufali, artyści garnęli się, aby zajmowała się ich karierami. Lawinę negatywnych zarzutów uruchomił Michał Wiśniewski, który w 2007 r. opublikował na swoim blogu osobisty wpis. Oskarżał w nim i zwyzywał swoją menedżerkę i mentorkę.

Napisał m.in., że stoi za porażką jego małżeństwa z Mandaryną. Machina ruszyła, zaczęły się kolejne oskarżenia w kierunku Kanclerz, negatywne działanie zarzucali jej kolejni artyści, w tym Piotr Rubik.

Każdy czasami popełnia błędy. Trzeba się umieć do tego przyznać. Moim największym błędem było to, że w ogóle zacząłem pracować z tą panią. Teraz trudno. Na szczęście już się skończyło – mówił serwisowi Dementujemy.pl.

Z kolei zespół Hey po zakończeniu współpracy z Kanclerz poinformował o sporych długach, do których ich doprowadziła. Z czasem okazało się, że ich umowy były niekorzystne, nie mieli praw autorskich do niektórych swoich utworów.

Katarzynie Kanclerz podziękowała za współpracę Mandaryna, niepochlebnie wypowiadała się o niej Doda. W obliczu szumu medialnego i skandalu menadżerka gwiazd odeszła z branży.

Pozamykałam wszystkie swoje sprawy. (...) Nigdy więcej już nie zainwestuję w żadnego artystę. Teraz robię zupełnie nowe rzeczy i jestem z nich bardzo zadowolona - wyznała "Rewii" w 2008 r.

Od ponad dekady Katarzyna Kanclerz prowadzi własną działalność. Zajęła się m.in. funduszami inwestycyjnymi i projektowaniem kanałów marketingu internetowego, jak również działaniami z pogranicza realizacji telewizyjnej. Konsekwentnie unika rozgłosu.

Zobacz także: Kempa tłumaczy się ze słów o pytaniu mężczyzny o zgodę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Gall Anonim
10 miesięcy temu
Zaraz zaraz.... Gwiazdy ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
P. Eszek
10 miesięcy temu
Konsekwentnie unika rozgłosu... Ale dopadł ją jeden z "reporterów" o2 i o niej napisał
warslaw55
10 miesięcy temu
Napis pod zdjęciem Zbigniew Solorz? Chyba Zygmunt Solorz
warslaw55
10 miesięcy temu
Podpis pod zdjęciem - Kto to jest Zbigniew Solorz??? Chyba Zygmunt!
Autmex
10 miesięcy temu
Czyli manipulantka zbiła kasę na młodych artystach i teraz może pozwolić sobie grać na giełdzie!!! Jak bym zarobił miliony to też bym się wycofał i leżał w ciepłych krajach do góry wihajstrem:)))
wioletta
10 miesięcy temu
Z takim wokalem mandaryny, nie można zrobić kariery
Piteree
10 miesięcy temu
Musi być nikim, bo jej nie znam.
algorytm
10 miesięcy temu
buduję pełną księgowość... przecież tego się nie da zapisać.. oby coś chciał
Starszy.
10 miesięcy temu
Koronawirus szaleje,a tu piszecie takie głupoty o nieznanych ludziach.Co to kogo obchodzi.????
MamaTata
10 miesięcy temu
"Napisał m.in., że stoi za porażką jego małżeństwa z Mandaryną." Michał, farbowane niewiniątko, a kto stoi za porażką pozostałych małżeństw?
Bat Chłopski
10 miesięcy temu
Ale czegoś tu nie rozumiem. Przecież pani Kanclerz podpisów nie podrabiała, a "gwiazdy" chyba wiedziały co podpisują? No chyba że wyszło na jaw, że nie potrafią czytać i o to teraz żal wszystkich do pani Kanclerz. A jeśli chodzi o redaktorka to tak zmanipulował zdjęciem artykuł, że 90% moich znajomych wchodząc w artykuł była przekonana, że przeczyta informacje o imperium zbudowanym przez Mandarynę. Nie myśleliście o karierze w TVP? Taka kreatywność nie może się zmarnować!
tgtrrt
10 miesięcy temu
A na świecie pół miliona zarażonych dziennie więcej....
O Tadeusz
10 miesięcy temu
Kanclerz III Rzeszy musi być twarda.
Uhu
10 miesięcy temu
To tylko sobie można wyobrazić co będzie od środy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić