Marta Kutkowska
Marta Kutkowska| 

Kim jest Beata Fudalej? Oskarża ją nie tylko Ogrodnik

203

Dawid Ogrodnik w mocnych słowach rozlicza swoją wykładowczynię - Beatę Fudalej. Okazuje się, że studentów, którzy czują się poszkodowani przez Fudalej, jest znacznie więcej... Aktor na Instagramie oskarża nauczycielkę o zastraszanie, upokarzanie i pozbawianie studentów poczucia własnej wartości. Okazuje się, że pedagożka jest znana w środowisku z przemocowych zachowań.

Kim jest Beata Fudalej? Oskarża ją nie tylko Ogrodnik
Beata Fudalej (East News)

Wczoraj na facebookowym profilu Anny Paligi pojawił się dramatyczny list, skierowany do rektorów swojej uczelni, łódzkiej "filmówki". Absolwentka wyznała, że długotrwały mobbing, który miał miejsce w szkole, doprowadził ją do załamania. Aktorka musiała szukać ratunku w lekach i terapii. Po tej publikacji lawinowo posypały się komentarze innych absolwentów szkół filmowych, oskarżających wykładowców o m.in. o łamanie psychiki i molestowanie seksualne.

Sprawę skomentowały już takie gwiazdy jak Aleksandra Domańska i Maria Dębska. Teraz dołączył do nich także Dawid Ogrodnik, jeden z najlepiej ocenianych aktorów młodego pokolenia. Gwiazdor w swoim poście użył jednego nazwiska.

Wstyd i strach

Dawid Ogrodnik tak opisał współpracę z pedagożką:

Koniec z mobbingiem, chamami pod przykrywką artyzmu! Mnie i moich kolegów tak traktowała pani Beata Fudalej! Znam ten strach i znam ten wstyd, znam to upokorzenie i poczucie bezwartościowości! Wszyscy się baliśmy i tylko niektórzy uciekli, byłem jednym z nich! Reszta chciała przetrwać! Oddaje ten wstyd i ten strach swoim oprawcom! Wstydźcie się i bójcie!

Okazuje się, że nie tylko on ma traumatyczne wspomnienia z pracy z Beatą Fudalej. Pod jego postem posypały się komentarze osób, które także miały z nią do czynienia np. "Zadziwiające jest to, że Pani Fudalej wyrzucona z jednej uczelni zostawała przyjęta do kolejnej (...). Czemu ten koszmar nie został w odpowiednim momencie zatrzymany?".

Beata Fudalej... Czekałam, aż ktoś powie to nazwisko. Dziękuję ogromnie Dawidowi Ogrodnikowi z całego serca za to - rozpoczęła swój wpis na Facebooku aktorka Alina Czyżewska.

Kim jest Beata Fudalej?

Beata Fudalej może się pochwalić gigantycznym dorobkiem zawodowym. Występowała przede wszystkim na deskach teatrów. Widzom szklanego ekranu może być znana z filmów "Plac Zbawiciela" i "1983". Jest profesorem nadzwyczajnym.

W 2017 r. dostała Złoty Krzyż Zasługi za "zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury, za osiągnięcia artystyczne". Prywatnie jest siostrą aktora Rafała Fudaleja, którego widzowie mogą kojarzyć z serialu "Na dobre i na złe".

Zobacz także: Myślał o innym zawodzie. Jakim? Odpowiedź może zaskoczyć
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić