Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Papież ma tereny ziemskie większe od Francji. Więcej ma tylko Elżbieta II

263
Podziel się:

Kościół Katolicki jest w posiadaniu terenów łącznie przekraczających wielkość Francji. Według wyliczeń "New Statesman" większą powierzchnią włada jedynie królowa Wielkiej Brytanii.

Papież ma tereny ziemskie większe od Francji. Więcej ma tylko Elżbieta II
(Getty Images)

Ziemia ma powierzchnię około 510 mln km2, z czego grunty stanowią około 15 mld hektarów. Większą część tego obszaru zajmuje przyroda, a obszary użytkowane przez człowieka to jedynie 1,5 proc.

Według wyliczeń portalu "New Statesman" najwięcej terenów należy do królowej Elżbiety II. Elżbieta II jest królową w sumie 32 krajów i głową Wspólnoty 54 krajów, które zamieszkuje jedna czwarta ludności świata. Łącznie monarchini jest prawnym właścicielem około 2,56 mld ha ziemi, czyli jednej szóstej powierzchni planety.

Kościół Katolicki posiada tereny przekraczające powierzchnię Francji

Zaraz za brytyjską królową plasuje się głowa Kościoła katolickiego. Ponad 70 mln ha jest właśnie we władaniu Kościoła. Porównywalnie, to obszar większy niż cała powierzchnia Francji.

Według katolickiego dogmatu cała ziemia pochodzi od Boga. Przez wiele stuleci Papież miał prawie tyle samo hektarów, co dziś Elżbieta II - od 20 do 30 proc. Europy i tyle samo w Ameryce Południowej.

Większość tych ziem została utracona, ale przyjmuje się, że papież posiada wciąż wszystkie ziemie instytucji, zakonów i diecezji Kościoła katolickiego jako monarcha, na takich samych zasadach, na jakich królowa posiada swoje tereny. Szacunkowa łączna powierzchnia posiadana przez papieża wynosi około 70 milionów hektarów.

Zobacz także: "Ksiądz groził księdzu śmiercią". Wstrząsające szczegóły padły w programie WP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(263)
hehe
6 miesięcy temu
Kościół Katolicki Sp. z o.o.
Katolik
6 miesięcy temu
I bardzo dobrze, że Katolicki Watykan ma takie hetkary należy się Bogu cała Planeta. Fakt Faktem Franciszkka powinna zniknąć w piekle.
stefan
rok temu
to jest MASON !
Kaśka
rok temu
Jak sprzedają im ziemie za ułamek wartości, utrzymują i nawet wypłaty dają za nic to co w tym dziwnego
san
rok temu
To świadczy o skali bandytyzmu i złodziejstwa brytyjskiej patologii. Dziwne, że różne kraje uznają jeszcze tego zdegenerowanego pasożyta za królową
Ziomek
rok temu
Ciekawe czy płacą podatek gruntowy
Jan
rok temu
Biedacy. A wszystko zabrane,wyłudzone,zagrabione
Paw
rok temu
Niedługo jeszcze do tej powierzchni trzeba bedzie dodać powierzchnię polski przez głupote rządzących i wyborców PiS. Oddamy im te ziemie za przysłowiową złotówkę.
Normalny
rok temu
Co to za bzdury?! Jacy właściciele? To, że babcia Ela symbolicznie pełni funkcję głowy państwa, np. w Kanadzie Australii, czy innym państwie Wspólnoty nie czyni jej samowładnym właścicielem tych krajów. To co, rancza w Australii nie są własnością farmerów, tylko brytyjskiej królowej?
Olusia
rok temu
Udowodnijcie to!
Oko
rok temu
Kler popiera PIS bo go finansują z kasy panstwa a pospulstwo doje przyzwolenie bo mysli że pójdzie do nieba
krowa
rok temu
czas na sekularyzację
Gerard
rok temu
JAKOŚ TAK ANI SŁOWA O MAJĄTKU I HEKTARACH W NIEBIE CZYŻBY TO BYŁA TAJEMNICA WIELKA
ip123
rok temu
Dla przykładu każdy obszar parafialny, najczęściej z wyznaczoną granicą solidnym ogrodzeniem to własność we władaniu Watykanu poprzez swych zarządców: proboszczów, biskupów w kuriach. Tereny watykańskie w parafiach nie mogą być sprzedawane dowolnie bez zgody biskupa i Papieża. Przyjmować darowizny mogą od darczyńców bez problemów. Nawet Milicja i Policja wie, że obszar kościelny jest dla nich bezpośrednio niedostępny bez zgody biskupa kurialnego.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić