o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Papież ma tereny ziemskie większe od Francji. Więcej ma tylko Elżbieta II

261
Podziel się

Kościół Katolicki jest w posiadaniu terenów łącznie przekraczających wielkość Francji. Według wyliczeń "New Statesman" większą powierzchnią włada jedynie królowa Wielkiej Brytanii.

Papież ma tereny ziemskie większe od Francji. Więcej ma tylko Elżbieta II
(Getty Images)
bDZpwNGZ

Ziemia ma powierzchnię około 510 mln km2, z czego grunty stanowią około 15 mld hektarów. Większą część tego obszaru zajmuje przyroda, a obszary użytkowane przez człowieka to jedynie 1,5 proc.

Według wyliczeń portalu "New Statesman" najwięcej terenów należy do królowej Elżbiety II. Elżbieta II jest królową w sumie 32 krajów i głową Wspólnoty 54 krajów, które zamieszkuje jedna czwarta ludności świata. Łącznie monarchini jest prawnym właścicielem około 2,56 mld ha ziemi, czyli jednej szóstej powierzchni planety.

bDZpwNHb

Kościół Katolicki posiada tereny przekraczające powierzchnię Francji

Zaraz za brytyjską królową plasuje się głowa Kościoła katolickiego. Ponad 70 mln ha jest właśnie we władaniu Kościoła. Porównywalnie, to obszar większy niż cała powierzchnia Francji.

Według katolickiego dogmatu cała ziemia pochodzi od Boga. Przez wiele stuleci Papież miał prawie tyle samo hektarów, co dziś Elżbieta II - od 20 do 30 proc. Europy i tyle samo w Ameryce Południowej.

bDZpwNHh

Większość tych ziem została utracona, ale przyjmuje się, że papież posiada wciąż wszystkie ziemie instytucji, zakonów i diecezji Kościoła katolickiego jako monarcha, na takich samych zasadach, na jakich królowa posiada swoje tereny. Szacunkowa łączna powierzchnia posiadana przez papieża wynosi około 70 milionów hektarów.

Zobacz także: "Ksiądz groził księdzu śmiercią". Wstrząsające szczegóły padły w programie WP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZpwNHC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(261)
stefan
2 miesiące temu
to jest MASON !
Kaśka
2 miesiące temu
Jak sprzedają im ziemie za ułamek wartości, utrzymują i nawet wypłaty dają za nic to co w tym dziwnego
san
2 miesiące temu
To świadczy o skali bandytyzmu i złodziejstwa brytyjskiej patologii. Dziwne, że różne kraje uznają jeszcze tego zdegenerowanego pasożyta za królową
bDZpwNHD
Ziomek
2 miesiące temu
Ciekawe czy płacą podatek gruntowy
Jan
2 miesiące temu
Biedacy. A wszystko zabrane,wyłudzone,zagrabione
Paw
2 miesiące temu
Niedługo jeszcze do tej powierzchni trzeba bedzie dodać powierzchnię polski przez głupote rządzących i wyborców PiS. Oddamy im te ziemie za przysłowiową złotówkę.
Normalny
2 miesiące temu
Co to za bzdury?! Jacy właściciele? To, że babcia Ela symbolicznie pełni funkcję głowy państwa, np. w Kanadzie Australii, czy innym państwie Wspólnoty nie czyni jej samowładnym właścicielem tych krajów. To co, rancza w Australii nie są własnością farmerów, tylko brytyjskiej królowej?
Olusia
2 miesiące temu
Udowodnijcie to!
Oko
2 miesiące temu
Kler popiera PIS bo go finansują z kasy panstwa a pospulstwo doje przyzwolenie bo mysli że pójdzie do nieba
krowa
2 miesiące temu
czas na sekularyzację
Gerard
2 miesiące temu
JAKOŚ TAK ANI SŁOWA O MAJĄTKU I HEKTARACH W NIEBIE CZYŻBY TO BYŁA TAJEMNICA WIELKA
ip123
2 miesiące temu
Dla przykładu każdy obszar parafialny, najczęściej z wyznaczoną granicą solidnym ogrodzeniem to własność we władaniu Watykanu poprzez swych zarządców: proboszczów, biskupów w kuriach. Tereny watykańskie w parafiach nie mogą być sprzedawane dowolnie bez zgody biskupa i Papieża. Przyjmować darowizny mogą od darczyńców bez problemów. Nawet Milicja i Policja wie, że obszar kościelny jest dla nich bezpośrednio niedostępny bez zgody biskupa kurialnego.
Anioł stróż
2 miesiące temu
Szkoda, że parafianie nie wiedzą co to jest Francja i jaką ma powierzchnie. Może by przestali dawać kasę na tacę mając takiego bogatego pośrednika na ziemi.
bDZpwNHv
hahahaq
2 miesiące temu
aj waj to skandal!!! Powinno być nasze
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić