aktualizacja 

Lekarka ma 102 lata. Mówi, jaka jest pierwsza, najważniejsza rzecz rano

258

Gladys McGarey ma ponad 100 lat i jest praktykującym lekarzem. Kilkanaście miesięcy temu postanowiła napisać książkę o tym jak znaleźć i kultywować cel i dzieli się sześcioma sekretami zdrowia i szczęścia.

Lekarka ma 102 lata. Mówi, jaka jest pierwsza, najważniejsza rzecz rano
Złote rady od 102-letniej lekarski. Jak żyć zdrowo i szczęśliwie? (YouTube)

Gladys McGarey w tym roku skończyła 102 lata, a jej wieloletnie doświadczenia w medycynie nauczyło ją bardzo dużo o tym, jak żyć długo, szczęśliwie i z przyświecającym człowiekowi celem.

Jej zdaniem, zbyt wiele osób karmi się niepotrzebnym stresem. Jak tłumaczy McGarey, najszczęśliwsi i najzdrowsi ludzie, jakich zna, są w stanie odpuścić rzeczy lub doświadczenia, które już im nie służą. Życie jest zbyt krótkie, aby rozmyślać i rozważać tę samą myśl w kółko. Robiąc to, zasadniczo torturujesz siebie.

Tak więc nawykiem, który przez lata przynosił mi zdrowie i szczęście, jest umiejętność budowania wszystkiego od nowa, niezależnie od tego, czy jest to związek, ścieżka kariery czy projekt - podkreśla kobieta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ból głowy i zmęczenie może oznaczać nowotwór. Specjalista wyjaśnia i apeluje

Lekarka swoją obecną postawę zawdzięcza między innymi mamie. To ona nauczyła ją łatwego sposobu na uwolnienie się od rzeczy, które nie mają znaczenia. Takie działanie pozwoliło jej stawić czoła ogromnym wyzwaniom, nie dopuszczając ich zbyt głęboko do siebie.

Złote rady od 102-letniej lekarski. To jest najważniejsze

Gladys McGarey podkreśla, co jest najważniejsze rano, aby zachować dobre samopoczucie. Jej zdaniem należy rozpocząć dzień od włączenia optymistycznej muzyki, a potem krótkiego spaceru, wokół domu lub okolicy.

Podczas chodzenia pozwól swojemu ciału poruszać się luźno i swobodnie. Możesz nawet pozwolić sobie trochę potańczyć - tłumaczy kobieta.

Jak dodaje lekarka, możesz myśleć lub wypowiadać słowa, które są dla ciebie znaczące: "To nie ma znaczenia" lub dowolne podobne zdanie, które ci odpowiada.

Najszczęśliwsi ludzie wiedzą, kiedy nadszedł czas, aby przejść dalej i zapomnieć o tym co było wcześniej. Musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby żal zniknął - dodaje.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić