Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Zuzanna Sierzputowska
|

Ma pięć lat, wygrywa konkursy piękności. Tak wygląda bez makijażu

248
Podziel się:

Dziecięce konkursy piękności biją rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych. Kynlee Heiman ma zaledwie pięć lat, a podczas konkursu nosi pełen makijaż, który sprawia, że zmieniają się jej rysy twarzy. Sprawie od lat przyglądają się specjaliści i apelują o rozsądek.

Ma pięć lat, wygrywa konkursy piękności. Tak wygląda bez makijażu
Pięciolatka bierze udział w konkurach piękności od dwóch lat (Instagram, kynlee_heiman)

Udział dzieci w konkursach piękności wzbudza sporo kontrowersji oraz pytań, w jaki sposób może to wpływać na psychikę dzieci. Wydarzenia tego typu są jednak bardzo popularne, więc wciąż są organizowane. Post na Instagramie jednej z przedstawicielek młodych modelek wywołał ogromne emocje. Na wrzuconej fotografii możemy zobaczyć, jak pięciolatka wygląda bez makijażu i doczepianych włosów.

Pięciolatka bierze udział w konkursach piękności

Kynlee Heiman może się poszczyć wieloma tytułami, mimo bardzo młodego wieku. Dziewczynka ma zaledwie pięć lat, a jej życie wygląda zupełnie inaczej niż przeciętnego dziecka. Rodzice Kynlee wożą ją na konkursy od kiedy skończyła trzy lata. Patrząc na zdjęcia oraz nagrania, można odnieść wrażenie, że pozowanie to żywioł pięciolatki.

Matka Kynlee dba o to, aby zawsze podkreślać atuty córki. Mocny makijaż, dodatkowe, sztuczne pasma włosów, a także iście balowe kreacje, to codzienność dziewczynki.

Bez makijażu i tapira na głowie to normalne dziecko

Przeglądając Instagram Heiman, natkniemy się na fotografię, na której pięciolatka nie ma na sobie ani grama podkładu. Jest radosnym dzieckiem o pięknej twarzy, która nie potrzebuje żadnych stosowanych przed konkursami "ulepszeń".

Sam temat uczestnictwa w konkursach przez kilkulatki jest coraz częściej podejmowany w mediach podczas spotkań z ekspertami. Już w 2014 roku portal "M jak mama" odbył rozmowę z psycholog, poruszając tę kwestię.

Nie da się ukryć, że zagrożenie jest duże. W takim konkursie dziecko może stać się maskotką, wystawioną na pożywkę niekoniecznie dobrych ludzi. Stąd już blisko do innych dramatycznych zjawisk, np. pedofilii - tłumaczyła dr Aleksandra Piotrowska.

Podobną opinię wyraziła mgr Paulina Mikołajczyk, podkreślając w rozmowie z Parentingiem.pl, że presja, jakiej są poddawani nieletni może być tragiczna w skutkach. Nawet u małych dzieci branie udział w takich konkursach może zakończyć się m.in. depresją, zaburzeniami odżywiania oraz brakiem akceptacji swojego ciała.

Zobacz także: Konkursy piękności dla dzieci
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(248)
cqwc
4 miesiące temu
Demokracja w/g hamburgeorwa z jułeseja - wystawa/sprzedaż dzieci.
jadzia
5 miesięcy temu
To chyba konkursy na najlepszy makijaż.
zły obraz dzi...
5 miesięcy temu
To nie jest zdrowe, by dziecko stylizować makijażem na dorosłą osobę, te konkursy piękności, jak już komuś do czegoś są potrzebne, to powinny pokazywać dziecko, jako dziecko w jego naturalnym wyglądzie, a nie w masce z makijażu, jaka zniekształca karykaturalnie obraz dziecka, nie wiadomo, co to jest, bo wygląda jak karlica.
Omega
5 miesięcy temu
Aż się boję pomyśleć co wyrośnie z tego dziecka....
Ikus
5 miesięcy temu
Jak można tak dziecko oszpecić makijażem
Nickt
5 miesięcy temu
Ta mała wygrywa konkursy piękności!? 🤦‍♂️🤣
Karygodne
5 miesięcy temu
Matka zmusza do pozowania. Zabrać jej dzieci .
Kamila
5 miesięcy temu
Takie konkursy powinny być zakazane... To jest chore!! 😬
Gustaw
5 miesięcy temu
Stany Zjednoczone i wszystko jesne! Ten kraj od dawna jest źródłem patologii (niewolnictwo, eutanazja, rasizm, oderwanie pieniądza od złota, wprowadzenie pornografii na salony, aborcja w 9 miesiącu ciąży, itp. itd.)
Alik
5 miesięcy temu
Jest przerażająca
Pan Pan
5 miesięcy temu
To dziecko jest co ci rodzicie maja w głowie !
Ali
5 miesięcy temu
Na coś takiego nie powinno się pozwalać,dziecko powinno być dzieckiem, cieszyć się beztroska i radością a nie pajacować po scenie w tapirze na głowie szminka na ustach.Czy dla jej mamy dziecko nie jest wystarczająco piękne bez maski na buzi.To jest poprostu nieprzyzwoite.Robia z niej stara maleńka Na dorosłość będzie miała jeszcze czas.
Asd
5 miesięcy temu
Brzydsza od nocy listopadowej
Ala
5 miesięcy temu
Rodzice tego dziecka ,może kiedy przeczytają i odpowiednio odniosą się do tych komentarzy..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić