Zuzanna Sierzputowska| 

Ma pięć lat, wygrywa konkursy piękności. Tak wygląda bez makijażu

309

Dziecięce konkursy piękności biją rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych. Kynlee Heiman ma zaledwie pięć lat, a podczas konkursu nosi pełen makijaż, który sprawia, że zmieniają się jej rysy twarzy. Sprawie od lat przyglądają się specjaliści i apelują o rozsądek.

Ma pięć lat, wygrywa konkursy piękności. Tak wygląda bez makijażu
Pięciolatka bierze udział w konkurach piękności od dwóch lat (Instagram, kynlee_heiman)

Udział dzieci w konkursach piękności wzbudza sporo kontrowersji oraz pytań, w jaki sposób może to wpływać na psychikę dzieci. Wydarzenia tego typu są jednak bardzo popularne, więc wciąż są organizowane. Post na Instagramie jednej z przedstawicielek młodych modelek wywołał ogromne emocje. Na wrzuconej fotografii możemy zobaczyć, jak pięciolatka wygląda bez makijażu i doczepianych włosów.

Pięciolatka bierze udział w konkursach piękności

Kynlee Heiman może się poszczyć wieloma tytułami, mimo bardzo młodego wieku. Dziewczynka ma zaledwie pięć lat, a jej życie wygląda zupełnie inaczej niż przeciętnego dziecka. Rodzice Kynlee wożą ją na konkursy od kiedy skończyła trzy lata. Patrząc na zdjęcia oraz nagrania, można odnieść wrażenie, że pozowanie to żywioł pięciolatki.

Matka Kynlee dba o to, aby zawsze podkreślać atuty córki. Mocny makijaż, dodatkowe, sztuczne pasma włosów, a także iście balowe kreacje, to codzienność dziewczynki.

Bez makijażu i tapira na głowie to normalne dziecko

Przeglądając Instagram Heiman, natkniemy się na fotografię, na której pięciolatka nie ma na sobie ani grama podkładu. Jest radosnym dzieckiem o pięknej twarzy, która nie potrzebuje żadnych stosowanych przed konkursami "ulepszeń".

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Sam temat uczestnictwa w konkursach przez kilkulatki jest coraz częściej podejmowany w mediach podczas spotkań z ekspertami. Już w 2014 roku portal "M jak mama" odbył rozmowę z psycholog, poruszając tę kwestię.

Nie da się ukryć, że zagrożenie jest duże. W takim konkursie dziecko może stać się maskotką, wystawioną na pożywkę niekoniecznie dobrych ludzi. Stąd już blisko do innych dramatycznych zjawisk, np. pedofilii - tłumaczyła dr Aleksandra Piotrowska.

Podobną opinię wyraziła mgr Paulina Mikołajczyk, podkreślając w rozmowie z Parentingiem.pl, że presja, jakiej są poddawani nieletni może być tragiczna w skutkach. Nawet u małych dzieci branie udział w takich konkursach może zakończyć się m.in. depresją, zaburzeniami odżywiania oraz brakiem akceptacji swojego ciała.

Zobacz także: Konkursy piękności dla dzieci
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić