aktualizacja 

Matematyczna zgadywanka pokonała ojca kilkulatka. Jak brzmi odpowiedź?

112

Niejeden rodzic łapał się za głowę ślęcząc nad zadaniem domowym ze swoim dzieckiem. Meandry matematyki czy biologiczne zagadki z ostatnich lat podstawówki poziomem trudności przypominały finałowe pytanie w konkursie wiedzowym. Okazuje się jednak, że polec można także na pytaniu z etapu nauki wczesnoszkolnej. Przekonał się o tym jeden z ojców, który matematyczną zagadką podzielił się w mediach społecznościowych.

Matematyczna zgadywanka pokonała ojca kilkulatka. Jak brzmi odpowiedź?
Zadanie z matematyki przerosło nawet rodzica (Pexels, X)

Logiczne pułapki z dziedziny matematyki pokonały już nie jednego, jednak wciąż niektórym dorosłym trudno przyznać się gdy zadania z etapu nauki wczesnoszkolnej okazują się dla nich za trudne.

Problemu z tym nie ma jednak ojciec kilkulatka, który zdjęciem matematycznej łamigłówki, jaką jego dziecko dostało na zadanie domowe podzielił się w internecie.

Z pozoru banalne pytanie związane z cyklem dobowym okazało się jednak przerastać poziomem trudności wielu obserwujących jego profil, którzy nie udzielili na nie dobrej odpowiedzi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dzieci z Ukrainy w polskich szkołach. Jak przygotował się MEiN?

Jak brzmiała zagadka? Autor pyta w niej która z wymienionych przez niego godzin jest najbliżej północy. I choć wymienione pory różnią się zaledwie o kilka minut i dotyczą czasu przed lub po godznie 0, nie wszystkim udało się odpowiedzieć poprawnie.

Wymienione godziny to: 11.55 a.m., 12.06 a.m., 11.50 a.m. oraz 12.03 a.m.. Która z nich jest prawidłowa? Oczywiście nie bez znaczenia są tu skróty podane przy konkretnych godzinach, które w języku angielskim z góry określają o której części dobry mówimy.

I choć nie dla wszystkich odpowiedź byłą oczywista, najbliżej prawdy jest czwarta odpowiedź, czyli: 12.03 a.m. A jak wy odpowiedzieliście na to pytanie?

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić