o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aleksandra Lewandowska
Aleksandra Lewandowska
|

Mówiono o niej "dziewczynka-kurczak". Prawda o jej życiu wyszła na jaw po latach

25
Podziel się

O losach 9-letniej Marii Isabel wiedziała cała portugalska wioska, w której mieszkała dziewczynka. Zamykana w kurniku, przetrzymywana tam przez matkę, zachowująca się jak kurczak. Tak właśnie opisywano w gazetach jej historię. Prawda była jednak znacznie brutalniejsza. Wyszła na jaw dopiero po latach.

Mówiono o niej "dziewczynka-kurczak". Prawda o jej życiu wyszła na jaw po latach
Maria Isabel - "dziewczynka-kurczak" (Facebook)
bECyqRfp

Maria Isabel Quaresma Dos Santos urodziła się w 1970 roku w portugalskiej wiosce Devaqueira jako zdrowe dziecko. Jej matka cierpiała jednak na poważne problemy psychiczne, w wyniku czego, jak doniosła lokalna prasa, gdy dziewczynka miała roczek, zamknęła ją w kurniku. Starszych braci dziewczynki traktowała "normalnie" - była dla nich kochającą i opiekuńczą matką. O losach Marii wiedziała cała wieś. Niestety nikt nie zareagował.

Historia "dziwnej" dziewczynki

Marią Isabel zainteresowała się ciotka. Zabrała ją do lekarza, gdzie przebadano dziewczynkę i uznano za niedożywioną i nierozwijającą się prawidłowo. Jej historia krążyła po szpitalnych korytarzach, ale od nikogo dziecko nie otrzymało realnej pomocy. Maria wróciła do domu.

bECyqRfr

Wieści o niej dotarły do radiolożki Marii Jao, która postanowiła zabrać dziewczynkę do siebie. Ta spędziła u niej jednak nie więcej niż dwa tygodnie, z powodu braku czasu na wymagającą opiekę i niezbyt dobre warunki mieszkaniowe. Jao oddała ją do sierocińca. Tam również sobie z nią nie poradzono. Gdy znów wróciła do matki, Jao zawiadomiła dziennikarzy "Diario de noticias". Marię Isabel opisano jako "dziewczynkę-kurczaka".

Losy Marii Isabel, "dziewczynki-kurczaka"

O historii Marii Isabel rozpisywały się wszystkie gazety. "Dziecko zachowujące się jak kurczak, a w dodatku, wyglądające jak on", "Maria nie wyrosła. Nie mówi, a 'gdacze'" - pisały. Dziewczynka trafiła w końcu do specjalistycznego ośrodka, w którym spędziła 15 lat.

bECyqRfx

Sprawa powróciła po 4 dekadach, kiedy dziennikarze postanowili zbadać ją ponownie. Wyniki śledztwa były bardzo przykre. Okazało się, że Maria Isabel nigdy nie zachowywała się jak kurczak. Nigdy też z żadnym nie mieszkała.

Jej matka cierpiała na problemy psychiczne. Zamykała ją nie z kurami, a w pustej szopie. Dziewczynka była zaniedbana, brudna i niedożywiona. Mimo że urodziła się zdrowa, warunki, w jakich ją chowano, doprowadziły do uszkodzenia mózgu. Wciąż mieszka w ośrodku.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

bECyqRfy

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Zobacz także: Przebadali szczątki polskiej królowej. "Zdeformowana sylwetka"
bECyqRfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Ps.
1 tyg. temu
Bardzo nieprofesjonalnie napisany artykuł.... Fajny temat a tu lipa do czytania...
Banco Espírit...
miesiąc temu
Portugalia w owym czasie (ale i w przeszlosci, a w wielu miejscach do teraz) to byl bardzo katolicki, nawet ultra-katolicki, kraj... gdyby ktos nie wiedzial, o co chodzi.
Ewa
miesiąc temu
Historia Krychy?
bECyqRfT
Metro66
miesiąc temu
Co z tego kraju zrobiła rebelia komunistyczna zwana goździkową rewolucja .
dorota
miesiąc temu
ale żadna dorosła osoba związana z ta sprawą nie poniosła kary no cóz takie to ludzkie
Taka prawda
miesiąc temu
Bardzo przykre
😳😳😳
miesiąc temu
katolicy najgorsi ludzie na swiecie zli nie dobrzy nie wszyscy ale 98% jest zlych
xxx
miesiąc temu
matka chora psychicznie a gdzie był ojciec i w końcu odpowiedzialny za nią był kazdy kto o tym wiedział i nic nie zrobił-bierność ludzi jest przerażająca
KRAKEN
miesiąc temu
Żadnego boga nie było, nie ma i nie będzie.
Leon XXV
miesiąc temu
Gdyby ten tekst ktoś w podstawówce przeczytał jako swoje wypracowanie, wyleciałby za drzwi... a dzisiaj daje się go do gazety... o tempora! o mores!
Luka
miesiąc temu
Mam nadzieję że sw Piotr ma gloka i duży zapas kulek.
Ona45
miesiąc temu
Mam nadzieje ze gdzies tam jesli istnieje jakiś wyższy byt jest specjalne miejsce dla ludzi którzy krzywdza dzieci...
Daję dobrą ra...
miesiąc temu
niech te wszystkie lożki sprawdzą swoje dyplomy i sprawdzą co tam jest napisane w związku z otrzymaną specjalizacją. Jeżeli widniejie wpis z lożka, to twierdzę, że jest fałszywy. Nie ma takich specjalizacji i zawodów z końcówką lożka.
bECyqRfL
hans
miesiąc temu
czasem lepiej być sierotą niż mieć takich rodziców
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić