Maja Budka| 
aktualizacja 

Na tym zdjęciu ukryła się kobieta. Czy potrafisz ją znaleźć?

41

Przetestuj swoją spostrzegawczość! Na fotografii uchwycono nagą kobietę. Niełatwo ją jednak znaleźć na pierwszy rzut oka. Została sprytnie zakamuflowana przez niemieckiego artystę specjalizującego się w body paintingu.

Na tym zdjęciu ukryła się kobieta. Czy potrafisz ją znaleźć?
Na tym zdjęciu ukryła się kobieta (Instagram, joerg.duesterwald_art)

Kobieta na zdjęciu. Dlaczego tak trudno ją znaleźć?

Zdjęcie pojawiło się na Instagramie niemieckiego artysty Jörga Düsterwalda i wywołało zaciekawienie użytkowników. Na pierwszy rzut oka to zwykły las, jednak jeden, trudny do zlokalizowania element nie pasuje do reszty układanki. Tym elementem jest naga modelka, imitująca naturalne tło. To nie jest jedyny taki projekt Düsterwalda. Artysta profesjonalnie zajmuje się dziedziną sztuki, jaką jest body painting. Oznacza to, że specjalizuje się w malowaniu po ludzkim ciele.

Malunki są niczym kamuflaż. Modelki Niemca pozują do zdjęć, dosłownie "wtapiając" się w krajobraz niczym kameleony. Za niesamowitymi umiejętnościami Niemca przemawiają kolejne zdjęcia prezentujące na pozór "zwykłe" pejzaże.

Zadaniem widza jest jednak odnalezienie pomalowanej od stóp do głów modelki ukrytej w naturalnej scenerii. Każda sesja Düsterwalda jest naznaczona ogromnym wysiłkiem modeli, jak i artysty. Wymaga pieczołowitości oraz precyzji, ale właśnie dzięki temu efekty są tak imponujące. Dowodem jest to zdjęcie:

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Kim jest artysta Jörg Düsterwald?

Jörg Düsterwald opanował body painting do perfekcji, o czym świadczy zdobyty przez niego tytuł mistrza Niemiec w 2008 roku. Body painting, czyli malowanie po ciele farbami, ma długą i bogatą tradycję sięgającą czasów starożytnych. Przez niektórych uznawane jest nawet za najstarszą formę sztuki. Tradycyjne plemiona, chcące ukazać związek pomiędzy ciałem a duchem, fizycznością a metafizyką, malowali swoje ciała. Okrywanie ciała symbolami i obrazami było nieodłącznym elementem różnego rodzaju ceremonii i rytuałów.

Jörg Düsterwald jest propagatorem body paintingu nie tylko w Niemczech, ale i na całym świecie. Spełnia się jako organizator wydarzeń związanych z tą formą sztuki. Oprócz tego realizuje projekty artystyczne, jak i kampanie reklamowe. Jego precyzja, kunszt oraz pomysłowość przydają się również na polu komercyjnym.

Zobacz także: Najgorsze tatuaże na świecie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić