Na tym zdjęciu ukryły się krety. Tylko niewielki procent populacji widzi je wszystkie

24

Iluzje optyczne i inne graficzne zagadki mają za zadanie sprawdzić naszą spostrzegawczość. Niekiedy mogą także pomóc określić, jaki mamy charakter. Kilka dni temu media obiegła iluzja badająca jakość naszego wzroku. Dasz radę odnaleźć wszystkie zwierzęta ukryte na tym zdjęciu?

Na tym zdjęciu ukryły się krety. Tylko niewielki procent populacji widzi je wszystkie
Ile zwierząt potrafisz dostrzec na tym obrazku? (Lenstore)

Złudzenia i iluzje optyczne są w sieci bardzo popularne. Internauci często prześcigają się, kto odkryje więcej elementów i zrobi to najszybciej. Niektóre zadania mają z kolei uwydatnić cechy naszego charakteru.

Poniższa zagadka została przygotowana przez specjalistów od badania wzroku. Brytyjska firma Lenstore postanowiła ukryć na zdjęciu kilka kretów. Odnalezienie wszystkich zwierząt może naprawdę przysporzyć trudności.

Zagadka z kretami. Poprawne rozwiązanie dostrzega zaledwie garstka

Z poniższą zagadką, wiele osób ma spore problemy. Popularna iluzja przedstawia pozornie niebieski prostokąt. Szkopuł w tym, że ukryły się na nim krety.

O ile znalezienie jednego zwierzęcia nie powinno sprawić nikomu kłopotu, o tyle później zaczynają się schody. Tutaj już trzeba wykazać się ogromną spostrzegawczością. A Wy, ile zwierząt widzicie na poniższym obrazku?

Iluzja z kretami. Jaka jest poprawna odpowiedź?

Autorzy zagwozdki wybrali zwierzęta nieprzypadkowo. Osoby o słabym wzroku mogą mieć bowiem problem ze znalezieniem wszystkich zwierząt. To nawiązanie do wzroku kretów, który również jest bardzo słaby. W kopaniu podziemnych tuneli ssaki te posługują się zazwyczaj innymi zmysłami.

Okazuje się, że na zdjęciu ukryły się aż trzy krety. Wszystkie trzy znajdują się w centrum obrazka. Największego można dostrzec na samym dole. Jest zwrócony w lewą stronę. Drugi, mniejszy kret, znajduje się nieco na prawo nad nim. On również ma pyszczek skierowany w lewo. Trzeci, najtrudniejszy do dostrzeżenie kret widoczny jest na samej górze. Najmniejszy zwierz skierowany jest w prawo.

Poniżej publikujemy rozwiązanie zagadki z zaznaczonymi kretami. Wiedząc gdzie się znajdują, warto wrócić do zagadki i spróbować jeszcze raz poszukać wszystkich zwierząt. Jeżeli nadal nie możemy ich dostrzec, może warto wybrać się do specjalisty od badania wzroku?

Obejrzyj także: Ta iluzja skradła serca internautów. Czy to na pewno wilk?

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić