Aleksandra Lewandowska
Aleksandra Lewandowska| 

Naukowcy nazwali ją "kobietą idealną". Ma zachwycające ciało i wymiary

181

Choć piękno jest pojęciem względnym, naukowcy z University of Texas ogłosili, że to Kelly Brook należy się tytuł właścicielki najbardziej idealnego ciała. Dlaczego? Według nich kobieta spełnia wszystkie "wymagane" kryteria.

Naukowcy nazwali ją "kobietą idealną". Ma zachwycające ciało i wymiary
Kelly Brook (Instagram)

Każdy z nas jest inny. Każdy z nas ma także swój własny gust. Piękno jest różnorodne, dlatego do pojęcia "ideału" czy "kanonu" należy podchodzić z odpowiednim dystansem. Naukowcy z amerykańskiego University of Texas przeprowadzili badania, według których to nie wymiary 90-60-90 okazały się najdoskonalsze. Teraz takimi są kolejno 95-60-85.

Kelly Brook kobietą idealną

Po godzinach obliczeń, zapytań i obserwacji to właśnie ona otrzymała tytuł "ideału kobiety". Nie tylko spełnia wszystkie kryteria analityków, lecz także, dodatkowo, nigdy nie korzystała z pomocy lekarzy medycyny estetycznej.

Kelly Brook to brytyjska modelka, aktorka, prezenterka telewizyjna i projektantka kostiumów kąpielowych. Ma 41 lat, mierzy 168 cm i posiada wymiary, które teraz są tymi najdoskonalszymi. Pomijając ten fakt, trzeba przyznać, że jest naprawdę przepiękną, naturalną kobietą. Chętnie dzieli się również zdjęciami swojego ciała w bikini w mediach społecznościowych.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Idealne wymiary nie istnieją?

Analitycy University of Texas obliczyli idealne wymiary, stosując następujący wzór:

- obwód talii powinien wynosić 3/4 obwodu klatki piersiowej,

- obwód bioder powinien być o 1/3 większy niż obwód talii.

Tym samym okazało się, że wszystkie modelki Victoria's Secret, które od lat są uważane za perfekcyjne, nie posiadają takich wymiarów. Alessandra Ambrosio ma 86-61-86, Adriana Lima 86-61-89, Candice Swanepoel 84-58-86, a Gisele Bündchen 91-60-89. Czy to oznacza, że nowe, "idealne", wymiary u kobiet, zmienią teraz także oblicze świata mody? To zauważymy zapewne już niedługo, zarówno na wybiegach, jak i w kampaniach.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Szostak opisuje ideał faceta. "Musi być wysoki"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić