Aleksandra Lewandowska
Aleksandra Lewandowska| 
aktualizacja 

Nie była zaszczepiona. Zachorowała na COVID-19 i zapadła w śpiączkę

150

22-letnia studentka z Wielkiej Brytanii walczy o powrót do zdrowia po ciężkim przechorowaniu COVID-19. Ffion Barnett nie zdecydowała się wcześniej na zaszczepienie przeciwko wirusowi, a z powodu bardzo złego stanu zdrowia, zapadła w śpiączkę.

Nie była zaszczepiona. Zachorowała na COVID-19 i zapadła w śpiączkę
Zachorowała na COVID-19 i zapadła w śpiączkę (Facebook, Ffion Barnett)

Walka z pandemią koronawirusa na świecie wciąż trwa. W ciągu ostatnich lat wiele osób pożegnało przez COVID-19 ukochanych bliskich. Z tego względu część z nich zdecydowała się zaszczepić jedną, dwoma lub nawet trzema dawkami szczepionek. Jednak wciąż wiele osób obstaje przy decyzji nieprzyjęcia szczepionki. To może mieć spore konsekwencje zdrowotne, o których przekonała się m.in. 22-letnia Ffion Barnett z Wielkiej Brytanii.

Zachorowała na COVID-19 i zapadła w śpiączkę

Ffion Barnett to 22-letnia studentka z miejscowości Tonypandy w hrabstwie Rhondda w Walii, która doświadczyła ogromnych i naprawdę niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych, w związku z przechorowaniem COVID-19. Barnett nie zdecydowała się na zaszczepienie przeciwko wirusowi i, na swoje nieszczęście, zachorowała w sierpniu 2021 roku. Jej stan zdrowia był na tyle ciężki, że lekarze musieli podjąć decyzję o wprowadzeniu 22-latki w śpiączkę. Dziewczyna była w niej pięć dni.

Teraz walczy o powrót do zdrowia

22-latka przez ostatnie miesiące walczyła (i wciąż walczy) o powrót do zdrowia. Oprócz tego, że straciła wszystkie włosy, co w jej przypadku jest najłagodniejszym skutkiem choroby, przestała także chodzić i mówić. Po przejściu COVID-19 uczy się podstawowych czynności od początku. Nie ukrywa, że jest załamana swoją obecną sytuacją, ponieważ musiała porzucić studia i jak na razie nie wiadomo, kiedy będzie w stanie na nie wrócić.

Ffion Barnett przyznała w rozmowie z brytyjskim The Sun, że myślała, że ze względu na jej młody wiek, choroba jej nie dotknie. A jeżeli już - będzie ją przechodziła bardzo łagodnie. Tak się jednak nie stało, dlatego dziś dziewczyna chce uświadamiać innych, jak ważne jest zadbanie o własne zdrowie i słuchanie osób, które są w danej dziedzinie ekspertami. Gdyby mogła cofnąć czas, przyjęłaby szczepienie przeciwko COVID-19.

- Chcę podnosić świadomość tego, jak COVID-19 jest niebezpieczny nie tylko dla osób starszych, ale i młodych - powiedziała Barnett dla The Sun.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zobacz także: Najczęstsze objawy COVID-19. Ratownik o pacjentach karetek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić