aktualizacja 

Nie mają ślubu kościelnego, chcą ochrzcić dziecko. Reakcja księdza

431

Wiele osób szuka w internecie odpowiedzi na pytania związane z wiarą. Z pomocą przychodzi m.in. ksiądz Piotr Jarosiewicz. Teraz do duchownego zgłosił się na TikToku pewien ojciec. Zastanawiał się, czy może ochrzcić dziecko, jeśli nie ma ślubu kościelnego z jego matką. Będziecie zdziwieni.

Nie mają ślubu kościelnego, chcą ochrzcić dziecko. Reakcja księdza
Ksiądz mówi, czy para bez ślubu kościelnego może ochrzcić dziecko. (Adobe Stock, TikTok)

Katolicki ksiądz Piotr Jarosiewicz od jakiegoś czasu podbija TikToka. Tutaj jego konto obserwuje już ponad 283 tysiące użytkowników. Z każdym dniem liczba ta się zwiększa.

Duchowny posługuje na co dzień w diecezji drohiczyńskiej. Aktualnie przebywa na 38. Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Wraz z młodymi ludźmi z Polski bierze udział w spotkaniach z papieżem Franciszkiem.

Para bez ślubu kościelnego chce ochrzcić dziecko. Ksiądz podaje warunki

Niedawno do księdza Piotra Jarosiewicza zwrócił się pewien ojciec. Pytał, czy może ochrzcić swoje prawie trzyletnie dziecko. Dodawał, że wraz z partnerką nie mają ślubu kościelnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #wieczornyPaciorek Sekretny cennik Kościoła. Internauci ujawnili kwoty
Tak. Można ochrzcić dziecko. Tylko w momencie, kiedy żyjecie w związku partnerskim ten chrzest odbędzie się poza mszą świętą - stwierdził stanowczo duchowny.

Następnie kapłan powiedział, co należy zrobić krok po kroku. "Trzeba pójść do księdza proboszcza. Powiedzieć, jaka jest sytuacja. Wtedy on przedstawi dwie opcje" - zaznaczał.

"Pierwsza. Zachęci Was (jeśli nie ma przeszkód) do zawarcia sakramentu małżeństwa. Druga - zaproponuje chrzest dla dzieciątka poza mszą świętą" - mówił.

Ten chrzest jest taki sam, tak samo sprawowany. Jest ważny - podkreślił Jarosiewicz.

Wideo cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród widzów TikToka. W zalewie trzy godziny od publikacji zostało wyświetlone aż ponad 31 tysięcy razy. Internauci z chęcią dzielili się swoimi przemyśleniami pod nagraniem.

Ja też nie mam ślubu i normalnie ochrzciliśmy dziecko na mszy - twierdziła jedna kobieta.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić