aktualizacja 

Niezwykła ceremonia. Ślub na szczycie wulkanu

2

Emily Harrington i Adrian Ballinger poznali się podczas wspinaczki na szczyt Mount Everestu. I Ale zanim złożyli sobie przysięgę małżeńską, przez dziewięć dni prowadzili gości weselnych na szczyt Cotopaxi (5897 m n.p.m.), najwyższego aktywnego wulkanu na świecie i jednego z najwyższych szczytów w Andach.

Niezwykła ceremonia. Ślub na szczycie wulkanu
Para wzięła ślub podczas wyprawy w góry. (Instagram)

Adrian Ballinger i Emily Harrington, poznali się na Mount Evereście ponad 10 lat temu. Oboje kochają góry i często biorą udział w niebezpiecznych wyprawach. Dlatego też, kiedy zdecydowali się wziąć ślub, wiedzieli, że ceremonia musi być związana z ich największą pasją.

Wyprawa na szczyt wulkanu zamiast ślubu

Zamiast zaproszenia do sali weselnej, wręczyli gościom zaproszenia na wyprawę górską, na szczyt Cotopaxi.

Cotopaxi ma wysokość 5897 m n.p.m. i jest najwyższym aktywnym wulkanem na świecie, a także jednym z najwyższych szczytów w Andach. Początkowo na niezwykłej ceremonii miało pojawić się 12 gości, jednak zaproszenia ostatecznie otrzymały 42 osoby. Wielu z nich to sportowcy i alpiniści.

Ta wędrówka zyskała własne życie i własną energię i dzięki temu stała się punktem kulminacyjnym ślubu. Ci ludzie spędzili razem dziewięć dni i walczyli naprawdę ciężko w naprawdę trudnej pogodzie i warunkach. To nas zbliżyło - powiedział pan młody dla ABC News.

Na szczycie państwo młodzi oraz dwójka przyjaciół przypięli narty i pokonywali drogę w dół po ośnieżonych stokach. Reszta zeszła pieszo. Dopiero po zejściu para wzięła prawdziwy ślub, który miał miejsce na plaży. Tradycyjnego błogosławieństwa udzielił im przyjaciel - Szerpa Dorji Sonama.

Państwo młodzi od lat zajmują się wspinaczką. Ballinger jest zawodowym alpinistą, który organizuje wyprawy komercyjne na najwyższe szczyty świata i ośmiokrotnie zdobył Mount Everest. Emily natomiast słynie ze wspinaczek w Yosemite Valley.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Wyjazd na narty w Polsce czy za granicą? Ekspertka podaje, gdzie znajdziesz tani wyjazd
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić