aktualizacja 

Nosisz to na szyi? Ksiądz wprost: "To grzech"

1218

Ksiądz Sebastian Picur chętnie dzieli się swoją wiarą i wiedzą na jej temat na swym kanale na TikToku. Tym razem jeden z użytkowników zadał mu pytanie, czy noszenie minerałów na szyi to grzech. Duchowny szybko wyjaśnił tę kwestię.

Nosisz to na szyi? Ksiądz wprost: "To grzech"
Czy noszenie minerałów to grzech? Ksiądz odpowiada (Adobe Stock, YouTube)

Ksiądz Sebastian Picur na co dzień służy w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. W parafii z pełnym zaangażowaniem wypełnia powierzone mu zadania. Zaś po godzinach działa w mediach społecznościowych. Dzięki temu dociera do dużego grona młodych ludzi.

Udziela się na takich popularnych platformach jak YouTube czy TikTok. To właśnie tutaj mówi internautom o Kościele i wierze katolickiej. Często i chętnie odpowiada na ich pytania. Obserwuje go ponad 630 tysięcy użytkowników. W swoim profilu ma opis złożony z trzech słów: BÓG, WIARA, RADOŚĆ.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Związki organiczne na Marsie. Sensacyjne odkrycie NASA w kraterze Jezero

Noszenie minerałów na szyi. Ksiądz zabrał głos

Jeden z użytkowników TikToka zwrócił się do duchownego z trapiącym go pytaniem: czy noszenie minerałów na szyi to grzech. Nic dziwnego. Obecnie panuje moda - szczególnie wśród młodych - na tego typu dodatki biżuteryjne. Podążający za tym trendem wierzą, że poszczególne kamienie mają niezwykłe właściwości (np. jadeit ma przynosić dobrobyt, a kryształ górski oczyszczać energię).

Tymczasem kapłan wyjaśnił, że jeżeli nadaje się im nadprzyrodzone moce oraz łączy z magią to wówczas ich zakładanie/noszenie jest grzechem.

Dociekliwy użytkownik TikToka nie odpuszczał i dalej drążył temat. "A jeśli komuś po prostu podoba się minerał i nie wierzy, że daje jakieś moce, to też"? - zapytał zmartwiony. Ksiądz z Krosna i w tym przypadku prędko pospieszył z odpowiedzią.

Noszenie minerałów w celach ozdobnych NIE jest grzechem. Czym innym jest cel dekoracyjny, a czym innym magiczny - podsumował kapłan.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Niektórzy użytkownicy zdecydowali się skomentować nagrania księdza na temat minerałów. Oprócz odniesień do tego konkretnego tematu, pod wideo znalazło się też całe mnóstwo innych pytań od fanów kapłana. Dotyczyły one różnego rodzaju grzechów.

A co z noszeniem różańca na szyi jako ozdoby? - pytała pewna użytkowniczka.
A czym inny leczniczy. Nieoszlifowany bursztyn dobrze wpływa na tarczycę. Nie zawsze jest to magia - dodawała inna internautka.
Jak to się ma do pisanek? Przypominam, że są symbolem magicznym, zaczerpniętym z pogaństwa - przekonywała kolejna.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić