Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac.
JKY
|

Ten noworodek to rekordzista. Niewiarygodne, ile ważył po urodzeniu

14
Podziel się

Przeciętnie noworodek waży około 3000 gram. Jednak zdarzają się przypadki, gdy maluch jest znacznie większy, niż początkowo myślimy. Jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się historią swojego porodu i zaskoczeniu, gdy dowiedziała się, że jej synek ważył ponad 5 kilogramów. Relacja na TikToku szybko stała się viralem.

Ten noworodek to rekordzista. Niewiarygodne, ile ważył po urodzeniu
Syn TikTokerki zaraz po narodzinach. (TikTok)
bEUNEaxx

Opowieści o sporych noworodkach wydają się niekiedy wręcz zaskakujące i niemożliwe. Także jedna z TikTokerek przyznała, że jakiś czas przed porodem wiedziała, że jej dziecko będzie dość spore, ale ostatecznie nie spodziewała się takiej wagi. Szczęśliwa mama wyznała także, że jej syn w chwili opuszczenia szpitala miał na sobie ubranka przeznaczone dla 3-miesięcznego dziecka.

Niezwykła historia dużego noworodka

Co prawda średnia masa noworodka wynosi około 3000 gram lub nieco powyżej, to zdarzają się przypadki dość dużych dzieci, które znacznie przekraczają te granice. Za duże noworodki uznaje się te maluchy, które w chwili narodzin ważyły 5 kilogramów albo więcej. Mogą się zdarzyć sytuacje, gdy waga dziecka dorównuje półrocznemu niemowlęciu, ale są to dość rzadkie przypadki. To ile dziecko waży zaraz po porodzie, wynika z wielu czynników – na niektóre ciężarna po prostu nie ma wpływu.

bEUNEaxz

TikTokerka o nicku Tawnee117 opublikowała w serwisie krótki filmik, w którym poprosiła inne użytkowniczki o podzielenie się historii związanej z porodem największych dzieci. "Chcę zobaczyć największe dziecko. Ktokolwiek ogląda ten film, niech mi powie, ile ważyło jego dziecko po urodzeniu" - powiedziała Tawnee117.

Jak można się domyślić, dość szybko otrzymała odpowiedzi zwrotne, jednak szczególnie jedna historia okazała się zaskakująca i zdeklasowała wszystkie inne opowieści z porodówki. Erika Weber nagrała w odpowiedzi krótki materiał wideo, w którym wyznała, że urodziła syna ważącego 5,6 kilograma.

Kobieta podkreśliła, że zdecydowała się o wszystkim opowiedzieć, ponieważ wciąż otrzymywała tagi zachęcające ją do reakcji. "W trzydziestym siódmym tygodniu poszłam na USG, a mój syn ważył 9 funtów 15 uncji (4,5 kg), więc zaplanowaliśmy cesarskie cięcie" - powiedziała Erika. Finalnie do rozwiązania doszło dzień przed terminem, ale dziecko ważyło znacznie więcej.

bEUNEaxF

Oprócz tego kobieta pokazała zdjęcie syna tuż po urodzeniu jako dowód. "Wyszedł ze szpitala w ubraniu trzymiesięcznego dziecka, pieluchach w rozmiarze jeden, a teraz ma sześć miesięcy i nosi 18-miesięczną odzież" - dodała przy okazji Erika.

bEUNEaxG
Zobacz także: Sposób na torebki po herbacie. Poznaj ich nietypowe zastosowanie w domu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNEaya
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(14)
Bez
7 miesięcy temu
komentarza
abcdef
7 miesięcy temu
juz im szykuja szczepionki
and
7 miesięcy temu
o ja pierdziu, urodziłem się z wagą 5300 i dlaczego w PRLu o tym nie wspomnieli ? chyba pozwę cały świat za tą zniewagę :(:(:(
bEUNEayb
34 latek
7 miesięcy temu
Ja 34 lata temu miałem 5400 w dniu porodu i jakoś szumu nikt nie robił z tego powodu. Tylko że wtedy nie było internetu tik toka i innych pierdół które piorą ludziom mózgi.
Niki
7 miesięcy temu
Ja urodziłam syna waga 4980 i 64 cm i również szumu nie było
Baco baco
7 miesięcy temu
Sprzedam uzywana opone od stara
Jaaaa
7 miesięcy temu
Nie 3000 gram tylko 3000 gramów, litości, żeby osoba zajmująca się zawodowo tworzeniem tekstu waliła takie babole... to się w głowie nie mieści.
Tik
7 miesięcy temu
Moja waga urodzeniowa 5250
lalka
7 miesięcy temu
Nie rozumiem tego chwalenia się, czym się da, w sieci.
Obserwator
7 miesięcy temu
Słuszną linię ma nasza partia.
Krynia
7 miesięcy temu
3000 gramów, a nie gram, redaktorze od siedmiu boleści.
poz
7 miesięcy temu
na tym tiktoku za chwilę będą się chwalić kto zrobił większą kupę. To jakieś masakryczne zboczenie tak obnażać się ze swoją prywatnością.
Iza
7 miesięcy temu
Ja urodziłam chłopca 4840 g i 64 cm wzrostu.
bEUNEaxT
Mama
7 miesięcy temu
Nie wiem o co tyle szumu ...Ja urodziłam siłami natury syna o wadze 5300 g i wielkości 60 cm ...nikt o tym nie napisał,nikt się nawet nie zdziwił ...było to 32 lata temu ...córka natomiast ważyła 4200 g i mierzyła 56 cm ...też dawno bo 45 lat temu ...dzisiaj obchodzi swoje urodziny ...pozdrawiam wszystkie mamy i te od maluczkich i tych wielkoludów....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić