o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
KPL
|

To była ciąża inna niż wszystkie. Na Florydzie urodziło się bardzo duże dziecko

48
Podziel się

Chrissa Corbitt zawsze marzyła o dużej rodzinie i szybko zaczęła wdrażać swój plan w życie. W wieku 29 lat zaszła w czwartą ciążę. Była już doświadczoną mamą, więc gdy jej brzuch zaczął rosnąć niespodziewanie szybko, poczuła niepokój…

To była ciąża inna niż wszystkie. Na Florydzie urodziło się bardzo duże dziecko
Chrissa i jej córka tuż po porodzie (Facebook)
bEiLJxNh

Chrissa i Larry Corbitt doczekali się czwórki dzieci. Trzy pierwsze ciąże przebiegały modelowo, a dzieci rodziły się zdrowe i spełniały wszelkie normy. Jednak czwarta od początku wyglądała nieco inaczej.

Ogromny brzuch

Brzuch 29-latki z Florydy zaczął rosnąć bardzo szybko. Już w szóstym miesiącu wyglądał tak, jak brzuszki innych mam tuż przed porodem. Jednak Chrissa pozostawała pod opieką lekarzy, a ci zapewniali, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Zwracali również uwagę, że kobieta zawsze rodziła duże, choć mieszczące się w wyznaczonych normach, dzieci.

bEiLJxNj

Jak wyglądają te normy? Jak podaje serwis Parenting WP: "Większość urodzonych o czasie noworodków (około 95 proc.) waży jakieś 2800-3800 g. Zdarzają się jednak również noworodki duże i ciężkie, ważące nawet 4 i więcej kilogramów, albo małe i lekkie – ważące mniej niż 2800 g. Jeśli chodzi o masę ciała noworodków, zauważyć można pewną prawidłowość: chłopcy są przeważnie o około 250 g ciężsi od dziewczynek".

Lekarze zdecydowali, że czwarta pociecha Chrissy i Larry’ego przyjdzie na świat przez cesarskie cięcie. Kiedy po raz pierwszy zobaczyli dziewczynkę - Carleigh Brooke - zaczęli się śmiać. Jej mama nie rozumiała powodów tej szczególnej radości, dopóki sama nie zobaczyła noworodka.

Noworodek czy niemowlak?

Carleigh wyglądała bowiem jak zdrowy, dobrze odżywiony niemowlak. Dziecko ważyło prawie sześć kilogramów i, jak mówią lekarze, było największym noworodkiem, jakiego widzieli.

bEiLJxNp

Na szczęście nietypowy rozmiar nie miał żadnego wpływu na zdrowie dziewczynki. "Ona jest po prostu szczęśliwym dzieckiem, uśmiecha się przez cały czas" – mówiła po czasie dumna mama.

Chrissa i Larry musieli wymienić całą wyprawkę dla noworodka, ponieważ Carleigh nie mieściła się w ubranka o standardowym dla noworodków rozmiarze. "Potrzebowała ubrań w co najmniej kilka razy większym rozmiarze". Niewykorzystane śpioszki Corbittowie zanieśli do swojego kościoła i oddali potrzebującym.

bEiLJxNq

Masa największego noworodka na świecie wyniosła aż 18 kg. Jego matka ważyła natomiast 270 kg. Rekord Polski to natomiast ok. 7 kg.

Zobacz także: Przemoc domowa wobec dzieci. Niebezpieczne zjawisko nasila się w Polsce
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiLJxNK
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(48)
Gabiolo
miesiąc temu
Słodziak 🥰
xxxjko
miesiąc temu
Większej bzdury nie słyszałam jak długo żyję ( a żyję już sporo lat !!). . . . 18 kg (osiemnastokilogramowy) niemowlak ???!!!??? Ten kto to napisał chyba myśli, że jego czytelnicy to głupcy. Nawet jakby matka ważyła 500 kg to jej dziecko nie osiągnie takiej wagi . . . Panie autor !! Pewnie pan myśli, że jak słonie ważą po urodzeniu 50 kg, to z ludżmi jest podobnie ? Większa matka z automatu rodzi ponadstandardowe dziecko?
czechu334
miesiąc temu
Tymczasem ja który ważyłem po urodzeniu 4,8 kg i 69 cm wzrostu...
bEiLJxNL
Jil
miesiąc temu
Ohyda. Nie przy jedzeniu.
Hhhhhh
miesiąc temu
I ktoś wie ile dziecko ważyło?
Ania
miesiąc temu
Wazylam2100gramow i mam47lat i ważę 55/167cm a całe życie byłam otyła do27lat..i chyba bez cesarki
Niemiec
miesiąc temu
A na Syberii dwóch homoseksualistów wzięło ślub i wszyscy krzyczeli to nie możliwe to nie możliwe a po dziewięciu miesiącach urodziły im się bliźniaki.
Karwa twarz ...
miesiąc temu
W Ameryce wszystko jest większe i możliwe. Tam Kaczyński byłby Arnoldem Szwarcenegerem i nie chodziłby z 1000 ochroniarzy.
Traktor
miesiąc temu
Najważniejsze 500+
Grzegorz
miesiąc temu
Ja znam osobiście 100kg niemowlaki .
Zdzislawa
miesiąc temu
Dzietność jest wyłączną sprawą partnerów, a Państwo powinno stworzyć ofertę przyjazną ekonomicznie, by pomóc ludziom żyć i mieć stabilny grunt dla ich wspólnego rozwoju.Obecnie nie jest czas by ugrywać cokolwiek, należy wyłożyć max i najlepsze fanty by nieprzebić niewystarczającej oferty, biurokracji.Często największym błędem stron jest niedocenienie drugiej strony.
Halina
miesiąc temu
Moja wnuczka ważyła urodziła się z wagą 5kg200dk siłami natury.Też wyprawka była złamała. Dzisiaj ma 10 lat i jest bardzo szczupła
mama
miesiąc temu
wazne zeby zdrowe bylo 🙂
bEiLJxND
Msl
miesiąc temu
Brzydkie to dziecko.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić