aktualizacja 

Obchodzisz to święto? Ksiądz ma złe wieści

382

Czy można w Halloween zorganizować imprezę ze znajomymi? - z takim pytaniem musiał zmierzyć się ksiądz Sebastian Picur, czyli jeden z najpopularniejszych duchownych na TikToku. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń.

Obchodzisz to święto? Ksiądz ma złe wieści
Impreza w Halloween? Ksiądz rozwiera wątpliwości (TikTok)

Halloween jest skrótem od "All hallows`eve", czyli Wigilii Wszystkich Świętych i w rzeczy samej - przypada na 31 października. Im bardziej obecna jest ta zabawa w Polsce, tym ton katolickiej publicystyki bardziej donośny.

To niebezpieczny festiwal brzydoty dla ludzkiej duszy - przestrzegało przed Halloween sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na stronie internetowej w ogłoszeniach duszpasterskich.

Jak powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, Halloween, to "zwyczaj obcy naszej kulturze, tradycji i wierze". Zamiast straszyć, lepiej świętować ze świętymi - twierdzi. Kościół zachęca do włączenia się w akcję Holy Wins, czyli "Święty zwycięża". Promuje ona świętość, radość i dobroć.

A jakie zdanie w tej kwestii ma ksiądz Sebastian Picur, czyli jeden z najpopularniejszych duchownych na TikToku?

Osobiście odradzałbym imprezę w stylu Halloween. Jest tam dużo motywów sprzecznych z chrześcijaństwem. Macie pomysł na alternatywę? - zapytał ksiądz na TikToku.

Internauci są mocno podzieleni w tej sprawie.

"Ja jestem za frajdą dla dzieci, niech się bawią i cieszą. U mnie dostają pełno słodkości" - podkreśla jeden z użytkowników. "Ubieranie choinki też nie pochodzi od chrześcijan, to co też przestajemy?" - pyta się Łukasz. "Dla mnie to, że ktoś się przebierze i zbiera cukierki to zwykła zabawa a nie grzech" - czytamy w komentarzach.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Ksiądz robi furorę w sieci

TikTok, który miał być początkowo aplikacją nastawioną na publikowanie i oglądanie filmików związanych z tańcem, jest teraz platformą, w której można znaleźć niemal wszystko. Od treści rozrywkowych, do tych bardziej poważnych.

Znakomicie na tej platformie odnalazł się ksiądz Sebastian Picur. Duchowny ma doskonały kontakt z internautami. Wiele razy poruszał tematy, które uchodzą za kontrowersyjne, zwłaszcza wśród bardzo zagorzałych katolików. Niedawno przedstawił swoje stanowisko w kwestii in vitro, macierzyństwa przed ślubem czy przyjaźni z osobą niewierzącą.

Zobacz także: Dusili Popławską na planie foliową torbą. "To są niebezpieczne sceny"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić