Ostry apel feministek. Kobiety nie wytrzymały. "Przegięcie"

37

W mediach społecznościowych feministycznej Fundacji Dziewuchy Dziewuchom pojawił się post, który wywołał ogromne kontrowersje wśród obserwatorek strony. Dotyczył satysfakcji ze stosunku seksualnego i udawanych orgazmów. Jego forma rozczarowała wiele kobiet.

Ostry apel feministek. Kobiety nie wytrzymały. "Przegięcie"
Feministki opublikowały kontrowersyjny post. Kobiety nie wytrzymały. "Przegięcie" (AKPA, AKPA)

Fundacja Dziewuchy Dziewuchom to ogólnopolski ruch społeczny, którego początek sięga 2016 roku. Powstała wtedy grupa na Facebooku, która była reakcją na projekt ustawy zaostrzający w Polsce prawo do aborcji. Z biegiem lat organizacja rozrosła się i dziś jest jedną z topowych polskich grup feministycznych. Na stronie internetowej członkinie piszą o swojej działalności:

Popularyzujemy intersekcjonalny feminizm, edukujemy i komentujemy rzeczywistość.

W jednym z najnowszych wpisów na Instagramie przedstawicielki fundacji skomentowały zjawisko udawanych orgazmów przez kobiety. Wpis opatrzyły grafiką z napisem, który wywołał mnóstwo kontrowersji: "Nie udawaj orgazmu. Niech wie, że jest słaby w te klocki". Oprócz zdjęcia pojawił się też obszerny opis całego zagadnienia:

Nie ma niczego złego w byciu słabym lub niedoświadczonym kochankiem, jeśli nie zgrywa się jednocześnie amanta biegłego w sztuce miłości. Niejeden kogucik prężący się jak Don Juan, w praktyce okazuje się mocny jedynie w gębie. (...) Jeśli masz wolę i cierpliwość, by rozmawiać z partnerem, (...) nazywać swoje potrzeby i prowadzić autodemonstracje, a mimo to słyszysz zniecierpliwione "nie mów mi co mam robić", to nie marnuj energii na udawanie orgazmu - piszą feministki.

Słowa zawarte na grafice i w treści posta, wiele kobiet odebrało w bardzo negatywny sposób. Pod wpisem pojawiła się lawina negatywnych komentarzy uderzających w fundację i treści, które publikuje w sieci. Wiele komentujących kobiet podkreśla, że wywoływanie lub utwierdzanie w kimkolwiek kompleksów na płaszczyźnie seksualnej nie ma nic wspólnego z edukacją.

Powodów, dlaczego ktoś nie ma orgazmu jest wiele i to dość złożony problem. (...) Zgadzam się, że udawanie i oszukiwanie partnera, aby go nie urazić, nigdzie nie prowadzi, ale post jest bardzo tendencyjny i płytki.
To że ktoś nie ma orgazmu nie znaczy, że partner jest słaby.... Trochę przeginacie...
Feminizm nie polega na jechaniu po facetach w każdej możliwej dziedzinie, wiecie?
Mega agresywny post, od pewnego czasu idziecie w złym kierunku... Niech wie, że jest słaby? Orgazm u kobiet to bardzo skomplikowana sprawa i "wina" nie leży tylko po stronie faceta!
Czy ta fundacja ma na celu jedynie atakowanie mężczyzn i osób wierzących? Nie wiem o co Wam chodzi z tymi agresywnymi postami.
Nie podoba mi się ten post - to nie tylko mężczyzna ma się uczyć. Ta grafika też jakaś taka opresyjna.
Ech, z miejsca w którym czuło się bezpiecznie zrobiłyście się atakujące. Słabo.
Feminizm i edukacja seksualna nie opierają się na wytykaniu błędów i to w tak bardzo zawstydzający sposób.
Post jest tendencyjny i płytki. Nie spodziewałabym się tego po Was.
Mam złudne nadzieje że ten post to jakaś pomyłka.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Co utrudnia kobietom osiągnięcie orgazmu?
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić