aktualizacja 

Pieluszka była pełna krwi. Diagnoza zszokowała mamę tego dziecka

11

38-latka z Australii pospieszyła na ostry dyżur, kiedy zauważyła, że pieluszka jej córki jest zakrwawiona. Po wykonaniu badań lekarze stwierdzili, że 9-miesięcznemu dziecku nie dolega nic poważnego. Diagnoza jednak mocno zszokowała matkę.

Pieluszka była pełna krwi. Diagnoza zszokowała mamę tego dziecka
Dziewczynka zaczęła zbyt wcześnie dojrzewać. (Media społecznościowe)

Sarah Regan pochodzi z Sydney w Australii. W 2020 zauważyła u swojej 9-miesięcznej córki dziwne objawy. Co więcej, pieluszka Birdie była wypełniona krwią. Spanikowana mama natychmiast udała się do szpitala.

Przedwczesne dojrzewanie u dziecka

Lekarze przeprowadzili szereg badań m.in. USG, testy hormonalne i prześwietlenie. Dzięki temu odkryto, że Birdie przedwcześnie osiągnęła dojrzałość płciową. Krew w pieluszce była pierwszą menstruacją. Dziewczynka miała także kości jak u 3-letniego dziecka.

To był jej pierwszy okres. Nie wiedziałem, co o tym myśleć, nie wiedzieliśmy o tym zbyt wiele i nigdy wcześniej o tym nie słyszeliśmy — powiedziała w rozmowie z Kennedy News.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy martwią się o święta. Tak będą oszczędzać
Kiedy idzie do przedszkola to wiem, że muszę wyjaśnić, że jeśli znajdą krew w jej pieluszce, to z tego powodu i mamy zaświadczenie od lekarza. To jak na razie największa przeszkoda– ujawniła mama dziewczynki.

Birdie co pół roku musi przechodzić badania hormonalne, USG i prześwietlenia. Lekarze muszą być pewni, że dziecko prawidłowo rośnie i przedwczesna dojrzałość płciowa nie ma na nie negatywnego wpływu. Jeśli się okaże, że Birdie rozwija się zbyt szybko, to dostanie zastrzyki hormonalne.

Jako jej mama mam nadzieję, że nie wpłynie to na jej wygląd i wzrost bardziej niż jakiekolwiek inne dziecko w jej wieku. Jeśli będziemy potrzebować terapii hormonalnej, zrobimy to, po prostu nie chcę, żeby była inna — powiedziała Regan.

Regan ma jeszcze dwoje innych dzieci: 10-letniego Zachary'ego i roczną Elsie. Przyznała, że czasami trudno jest im wyjaśnić, co dzieje się z ich siostrą. Na szczęście jednak Birdie nie krwawi regularnie i zazwyczaj są to tylko plamienia, które nie wpływają mocno na codzienne funkcjonowanie.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić