Wszystko jasne. Tak będzie wyglądać nagrobek Jerzego Połomskiego

7

14 listopada zmarł Jerzy Połomski. Do smutnego zdarzenia doszło dwa tygodnie po operacji artysty. Niebawem odbędzie się pogrzeb. Wiadomo, jak ma wyglądać nagrobek piosenkarza.

Wszystko jasne. Tak będzie wyglądać nagrobek Jerzego Połomskiego
Jerzy Połomski (PAP)

Ostatnie pożegnanie Jerzego Połomskiego zostało zaplanowane na 23 listopada 2022 roku, godz. 11:30. Msza święta odbędzie się w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie. Wyprowadzenie do grobu nastąpi około godz. 13:30.

Pogrzeb Połomskiego będzie miał charakter państwowy. Artysta spocznie w Alei Zasłużonych kw. nr 43.

Jerzy Połomski ostatnie miesiące spędzał w Domu Artysty Weterana w podwarszawskim Skolimowie. Właśnie wtedy postanowił zaplanować, jak będzie wyglądać jego pochówek. Przed laty wykupił natomiast miejsce w Alei Zasłużonych.

W mogile pochowano już jego siostrę Jadwigę Pająk. 92-latka odeszła w lipcu tego roku. Połomski życzył sobie, by byli pochowani w tym samym grobie. Piosenkarz zdążył też przekazać, jak ma wyglądać jego nagrobek.

Kiedy był pogrzeb siostry Jerzego, przespacerowaliśmy się alejkami po Powązkach. Zapytałam go delikatnie, jakie podobają mu się nagrobki, powiedział, że klasyczne. Nie lubił udziwniania, więc taki będzie miał grób, klasyczny - powiedziała "Faktowi" jego menadżerka Violetta Lewandowska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odeszli w 2022 r. Pozostaną w naszej pamięci

Oto pomysł na grób Jerzego Połomskiego

Aktualnie trwa projektowanie grobu mogiły Jerzego Połomskiego. Lewandowska ujawniła już, że chce, by na nagrobku pojawił się jego wizerunek. Oczywiście z mikrofonem w ręce.

Chciałabym, żeby na nagrobku pojawił się wizerunek Jerzego z mikrofonem w ręce. Jest tam niewiele miejsca, więc raczej będzie to pionowa konstrukcja. Chciałabym, żeby pojawiły się na nim elementy z marmuru czy piaskowca, które szybko się patynują, ale to szlachetne materiały. Trwa projektowanie, chodzi o to, żeby ten nagrobek był też ładny - podsumowała.

Walka o życie Połomskiego trwała sześć dni. Piosenkarz był hospitalizowany w związku z zakażeniem organizmu, do którego doszło dwa tygodnie po operacji złamanej nogi.

Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypada na przełom lat 60. i 70. Zdobył on wówczas nieoficjalny tytuł jednego z najpopularniejszych artystów estradowych w kraju. Z tamtego okresu pochodzą takie hity jak m.in. "Cała sala śpiewa", "Daj", "Bo z dziewczynami" czy "Komu piosenkę?".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić