Po co jest dziurka w zlewie? Powód jest prosty

291

Niemal każda umywalka posiada dziurkę pod kranem. Wielu zastanawia się, jakie jest jej zastosowanie. Okazuje się, że jest dużo bardziej oczywiste niż mogłoby się wydawać.

Po co jest dziurka w zlewie? Powód jest prosty
Do czego służy otwór w umywalce? (GETTY)

Podobne otwory znajdują się w innych sanitariach takich jak wanna czy zlew. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się do czego służą i czy mają praktyczne zastosowanie? Otóż tak!

Po co jest otwór w umywalce?

Jeśli zachodziliście w głowę po co są otwory w przedmiotach takich jak umywalki czy wanny, to mamy dla was odpowiedź. Producenci odlewają taką dziurkę nieprzypadkowo. Ma ona praktyczne zastosowanie, o którym większość z nas nawet by nie pomyślała.

Dziurka w sanitariatach została wymyślona, aby uważnie i ekonomicznie korzystać z wody. Kiedy chcemy napełnić wodą umywalkę lub wannę, najczęściej zatykamy odpływ. Może się jednak zdarzyć tak, że przez nieuwagę w naczyniu nazbiera się nadmiar wody, co może prowadzić do wylewania się jej poza np. umywalkę. Taki otwór ma zapobiegać tego typu sytuacjom.

Genialny patent w sanitariatach

Jak to możliwe, że dzięki otworowi woda nie wylewa się poza zlew? Otóż jest ona połączona z odpływem, dzięki czemu poziom wody nie jest w stanie przekroczyć wysokości umywalki. Otwór pełni więc rolę tzw. bezpiecznika.

Dziurkę w sanitariatach najlepiej czyścić watą lub wacikiem, który nasączamy octem. Następnie wystarczy przyłożyć czyścik do brudnych miejsc i pozostawić go na całą noc. Można też wyszorować to miejsce szczoteczką do zębów.

Zobacz także: Kobiecy Atest - samoprzylepne śruby

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: PCE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić