Po co jest dziurka w zlewie? Powód jest prosty

291
Podziel się:

Niemal każda umywalka posiada dziurkę pod kranem. Wielu zastanawia się, jakie jest jej zastosowanie. Okazuje się, że jest dużo bardziej oczywiste niż mogłoby się wydawać.

Po co jest dziurka w zlewie? Powód jest prosty
Do czego służy otwór w umywalce? (GETTY)

Podobne otwory znajdują się w innych sanitariach takich jak wanna czy zlew. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się do czego służą i czy mają praktyczne zastosowanie? Otóż tak!

Po co jest otwór w umywalce?

Jeśli zachodziliście w głowę po co są otwory w przedmiotach takich jak umywalki czy wanny, to mamy dla was odpowiedź. Producenci odlewają taką dziurkę nieprzypadkowo. Ma ona praktyczne zastosowanie, o którym większość z nas nawet by nie pomyślała.

Dziurka w sanitariatach została wymyślona, aby uważnie i ekonomicznie korzystać z wody. Kiedy chcemy napełnić wodą umywalkę lub wannę, najczęściej zatykamy odpływ. Może się jednak zdarzyć tak, że przez nieuwagę w naczyniu nazbiera się nadmiar wody, co może prowadzić do wylewania się jej poza np. umywalkę. Taki otwór ma zapobiegać tego typu sytuacjom.

Genialny patent w sanitariatach

Jak to możliwe, że dzięki otworowi woda nie wylewa się poza zlew? Otóż jest ona połączona z odpływem, dzięki czemu poziom wody nie jest w stanie przekroczyć wysokości umywalki. Otwór pełni więc rolę tzw. bezpiecznika.

Dziurkę w sanitariatach najlepiej czyścić watą lub wacikiem, który nasączamy octem. Następnie wystarczy przyłożyć czyścik do brudnych miejsc i pozostawić go na całą noc. Można też wyszorować to miejsce szczoteczką do zębów.

Zobacz także: Kobiecy Atest - samoprzylepne śruby

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: PCE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić