Zuzanna Sierzputowska| 

Po której stronie łóżka śpisz? To wiele o tobie mówi

83

Śpisz chętniej po lewej czy prawej stronie łóżka? Okazuje się, że wiele o nas samych mówi fakt, po której stronie łóżka zazwyczaj śpimy.

Po której stronie łóżka śpisz? To wiele o tobie mówi
Ulubiona strona łóżka wiele mówi o osobowości (Getty Images, LUIS ALVAREZ)

Sen od lat budzi zainteresowanie naukowców. Wciąż pozostawia wiele zagadek. Ciągle nie wiadomo, jaką dokładnie funkcję spełniają marzenia senne. Specjaliści przyglądają się różnym sprawom, związanym ze snem. Okazuje się, że wiele o nas samych mówi fakt, po której stronie łóżka zazwyczaj śpimy.

Lewa czy prawa? Ulubiona strona łóżka wiele mówi o osobowości

Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Statystycznie człowiek powinien przesypiać około ośmiu godzin na dobę, aby czuć się wyspanym. Oczywiście ilość ta zależy od preferencji organizmu: niektórym wystarczy siedem godzin, inni będą potrzebować dziewięciu. Czy kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę, po której stronie łóżka śpi nam się lepiej? Istnieje wiele teorii na temat tego, że jej wybór powiązany jest z osobowością.

Prawa strona

Osoby, które wolą spać po prawej stronie łóżka to urodzeni optymiści. Wielbiciele prawej strony są lubiani w towarzystwie, szybko nawiązują kontakty i uwielbiają spotkania towarzyskie. Z drugiej strony wykazują się sporym lenistwem, co jednak nie przeszkadza im wykazywać się dużą kreatywnością, charyzmą i bogatą wyobraźnią. Osoby te bardzo często mają problemy z zasypianiem, co wiąże się z długimi rozmyślaniami o późnej porze. Osoby wybierające prawą stronę często przed zaśnięciem tworzą w głowie różne scenariusze i dialogi, które chcieliby przeprowadzić w prawdziwym życiu.

Lewa strona

Jeżeli najczęściej kładziemy się po lewej stronie, prawdopodobnie wykazujemy się świetną organizacją i pracowitością. Osoby te są pewne siebie, potrafią szybko rozwiązywać różne problemy, a także zachować spokój w stresujących sytuacjach. To realiści, którym obce jest życie złudzeniami. Czasem są to osoby dość uparte, które trudno jest namówić na kompromis.

Nie masz ulubionej strony łóżka?

Istnieją również osoby, które praktycznie za każdym razem śpią po innej stronie lub na środku łóżka. Jeżeli strona łóżka jest dla nas bez znaczenia, mamy mieszane cechy charakteru obu powyższych grup. Taka mieszanka często powoduje, że takie w przypadku tych osób trudno jest jednoznacznie określić, czy wykazują się one pracowitością czy lenistwem.

Zobacz także: Zmiana czasu. Więcej zysków czy strat? Ekspert zabrał głos
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić