Pokazała, jak robi kostki lodu w foremce. Wiele osób popełnia błąd

35

Kostki lodu doskonale ochładzają napój i sprawiają, że lepiej prezentuje się w szklance. Dzięki nim to, co pijemy latem, znacznie lepiej smakuje za sprawą obniżonej temperatury. Są wręcz wybawieniem w upalne dni. Do wykonania kostek najczęściej używamy plastikowych tacek. Nie każdy jednak wie, jak poprawnie z nich korzystać.

Pokazała, jak robi kostki lodu w foremce. Wiele osób popełnia błąd
Wodę najczęściej wlewamy bezpośrednio do foremek na lód (Adobe Stock, Olga Dubravina)

W ciepłe, letnie dni większość z nas nie marzy o niczym innym niż szklanka schłodzonego napoju z dodatkowymi kostkami lodu. Zimny płyn nie tylko ochładza, ale też doskonale nawadnia organizm. Najczęściej przygotowujemy kostki, używając specjalnych woreczków lub foremek. Wydaje się, że nalanie wody i zamrożenie jej w pojemniku to nic trudnego. Tymczasem większość osób robi to źle. Jak powinno się prawidłowo przygotowywać kostki lodu?

Pokazała rewolucyjny sposób na kostki lodu

Sposobem na lód w foremkach podzieliła się pewna użytkowniczka TikToka. Kobieta pochodząca z Wielkiej Brytanii nagrała wideo, w którym pokazuje, jak nalewa wody do plastikowych tacek. 10-sekundowe nagranie ma już 4,3 miliona wyświetleń.

Internautka umieszcza pojemnik pod kranem i naprowadza strumień wody na płaskie miejsce pomiędzy foremkami na lód. Tym sposobem równomiernie rozprowadza wodę, bez konieczności napełniania nią każdego z otworów.

Te miejsca są właśnie po to, aby nalewać nimi wodę do foremki. Dzięki temu wypełnicie tackę, nie rozpryskując cieczy po całej kuchni - wyjaśniła w wideo.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Wideo podzieliło użytkowników TikToka

Obserwatorzy kobiety byli zachwyceni nowym sposobem na przygotowywanie kostek lodu. Chętnie komentowali nagranie, pisząc autorce, że zmieniła ich podejście do zamrażania wody w plastikowych tackach.

"To rewolucja. Zmieniłaś moje życie!", "Jak mogłem tego nie wiedzieć. Nigdy sam bym an to nie wpadł i nadal nalewałbym wodę do każdej foremki osobno" - czytamy w komentarzach.

Nie każdy jednak zgodził się z tiktokerką. Jeden z internautów odpowiedział jej własnym nagraniem, tłumacząc, że miejsca, o których wspomina, mają zasugerować nam poziom, do jakiego możemy nalać wodę.

Gdy przelejemy tackę na lód, zamrażająca się woda rozsadzi plastik, co doprowadzi do zniszczenia foremki - mówi.
Zobacz także: Sztuczki, które zaoszczędzą twój czas
Autor: SPP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić