Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Polacy nie lubią tych imion. Unikają ich jak ognia

66
Podziel się:

Współcześni rodzice mają rozmaite preferencje w zakresie imion. Nie brakuje takich, którzy lubią stawiać na tradycyjne rozwiązania. Wiadomo, jakich imion unikają najczęściej.

Polacy nie lubią tych imion. Unikają ich jak ognia
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Praktycznie co roku mamy nową modę na imiona dla dzieci. Wpływają na nią m.in. nowe filmy, seriale czy programy.

Jeżeli chodzi o imiona żeńskie, to niesłabnącą popularnością cieszą się: Zofia, Hania oraz Julia i Zuzanna. Wśród chłopców królują takie imiona jak Jan, Jakub, a także Antoni.

Polacy odrzucają te imiona

Są oczywiście też takie imiona, które totalnie nie odpowiadają Polakom.

Zdecydowanie najrzadszymi imionami w roku 2021 było damskie imię Yasmin, które wywodzi się z języka perskiego i oznacza '"Dar od Boga". Mimo popularności znanej celebrytki z "Top Model", imię Żaklina również wybierane było najrzadziej. To samo tyczy się imienia Rebeka i Pamela - podaje gazeta.pl.

A jakie imiona rzadko nadaje się chłopcom? Przede wszystkim Radzimir, Euzebiusz, ale i Jarema.

Niewykluczone, że ten rok przyniesie jakieś zmiany. Wątpliwe jednak, by Polacy zaczęli masowo sięgać po imiona, które w 2021 były totalną rzadkością.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
Esz
6 dni temu
Dziwne, że Ewa to dziś rzadkie imię.....
Jakubb
7 dni temu
Adolf to chyba najrzadsze imię w Polsce
Shagigga
1 tyg. temu
Ja to mam ja imię Nicolas
Polka
1 tyg. temu
Najpiękniejsze imię Aleksy
Ktoś
1 tyg. temu
Mi się nie podoba imię Antek, Alexander Piotrek i Amadeusz
Gość
1 tyg. temu
Najbrzydsze imię to Zuzia. Jak żyć z takim imieniem.,,Zuzia do tablicy,, ,,Pani Zuzia dzisiaj mnie pytała,,Pani Zuziu, proszę przygotować dokumenty,, ,,Moja mama to Zuzia,,☺️
Kiwi
1 tyg. temu
Gdy byłam mlodziutka odrzucało mnie imię Andrzej.pomyslalam że nigdy za to imię nie wyjdę za mąż. I co, od 37 lat jestem żoną Andrzeja.
Małgorzata
1 tyg. temu
A gdzie Krystyny, Ireny i Danuty?
Oko
1 tyg. temu
Ale pierdoły!!!
Teosia
1 tyg. temu
Ja mam na imię Teodora bo tak chciał Tata .Jego Ojciec miał na imię Teodor , zmarł na atak serca na miesiąc przed moimi urodzinami.Mialam mieć na imię Teresa No ale jestem Teodorą o jest mi z tym ok Mówią do mnie Teo i nikt z koleżanek się nie śmieje
Prorok
1 tyg. temu
I co z tego jak imiona ładne a kaleczy się je wymową ,a już zrozumienie jak się zwracać do kogoś po imieniu to śmiech np.Adrianna to większość mówi Ada a Ada to nie to samo imię więc dla leni powinno być jedno imię męskie i jedno żeńskie i wtedy nikt nie będzie popełniał błędu tak np,przy imieniu męskim Przemysław to nie Przemek i wiele takich imion się kaleczy
Joł
1 tyg. temu
imię jak każde inne nie ma znaczenia to że da się święte imię to nie znaczy że będzie święty to zależy od wychowania i jakie wartości mu wpoisz A nie że dasz mu imię już świętu czy wojownik wiekszysz gupot nie słyszałam zabobony eh ludzie w czulko puknoc się
asmi
1 tyg. temu
Co za moda na "stare" imiona?Gdzie Władysławy, Kazimierze, Czesławy, Gdzie Józef czy Bronisław??? Tylko jasiek, antek i Kuba, wielkie mi wydarzenie, a tak na prawdę to można rzygać tymi imionami,,jedno i to samo od paru lat.
Najlepszy
1 tyg. temu
Najlepsze imiona to Dżesika i Seba 🤣
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić