Albert Kamiński| 

Polacy wolą Polskę od zagranicy? Wiemy, dlaczego

119

Aż 60 proc. Polaków nie wyjedzie na urlop z kraju. Z danych Eurostatu wynika, że zwyczajnie ich na to nie stać.

Polacy wolą Polskę od zagranicy? Wiemy, dlaczego
(flickr.com)

Co ciekawe, za granicą wcale nie wybieramy południa Europy. Wśród tych, którzy wyjeżdżają w tym roku za granicę, najwięcej jedzie do Niemiec. Wybrało je 6,5 proc. z nas. Polacy spędzają w tym roku za zachodnią granicą średnio 8 nocy - pisze superbiz.se.pl.

Drugim najpopularniejszym kierunkiem jest Wielka Brytania. Wyjeżdża tam średnio 3,8 proc. Polaków. Jednak zostają na dłużej niż w Niemczech, bo średnio na 12 nocy. Trzecie są Włochy, gdzie jedzie 2,8 proc., średnio na 9 nocy. Prawdopodobnie o wyborze kierunków decyduje fakt, że w tych państwach jest wielu Polaków. Wielu z nas wyjeżdża tam w odwiedziny do rodiny i znajomych.

Zobacz także: Zobacz też: Wakacje z karabinem

Porównanie kosztów polskich wakacji i tych zagranicznych nie pozostawia złudzeń. Cena jednego noclegu w kraju jest o około 10 euro, czyli jakieś 43 zł niższa niż w na Wyspach czy w Niemczech. Tam wydawaliśmy średnio równowartość 150 zł dziennie za sam nocleg. We Włoszech jest to prawie 250 zł.

W Polsce tradycyjnie królują trzy kierunki podróży. Najczęstszymi wyborami na wakacje są Morze Bałtyckie. Tuż za nim są polskie góry i Mazury. Od kilku lat coraz popularniejsza staje się agroturystyka. Dużo takich gospodarstw znajduje się na Mazowszu i Kujawach.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić