aktualizacja 

Policja wystawiła list gończy. Zachowanie rowerzysty wywołało burzę

959

Zachowanie rowerzystów na drodze wzbudza czasami skrajne emocje. Tak też się stało w świąteczny weekend w Belgii, gdzie doszło do przykrego incydentu z udziałem kierującego jednośladem i 5-latki. Mała dziewczynka nie zdążyła zejść z drogi jadącemu rowerzyście.

Policja wystawiła list gończy. Zachowanie rowerzysty wywołało burzę
Na nagraniu widać agresywne zachowanie rowerzysty. (Twitter.com)

Całą sytuację zarejestrował ojciec dziewczynki. Mężczyzna opublikował szokujące nagranie w sieci i powiadomił o wszystkim policję. Tymczasem w sieci rozpętała się burza. Sprawa z belgijskiej miejscowości Verviers wzbudziła mnóstwo kontrowersji, a nagranie szybko obiegło media na całym świecie.

Problematyczna sprawa rowerzysty

Podczas rodzinnego spaceru, ojciec 5-latki nagrywał wspólną przechadzkę. W pewnej chwili zauważył rozpędzonego rowerzystę. Dziecko zajęte zabawą nie usłyszało dzwonka i finalnie nie zdążyło zejść z drogi. Cyklista wpadł we wściekłość i mocno uderzył dziecko w plecy – dziecko przewróciło się na ziemię.

Zobacz także: Un cycliste donne un coup de genou à une fillette

Całe zajście się nagrało. Ojciec 5-latki próbował zatrzymać mężczyznę, jednak agresywny kierowca szybko odjechał. Dziewczynce oprócz powierzchownych potłuczeń nic się nie stało. Jej tata jednak nie zamierzał odpuścić i szybko skontaktował się z policją, a nagranie opublikował.

Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie i wystawili list gończy za mężczyzną. Jak informuje "Sudpresse", poszukiwany sam zgłosił się na posterunek, ale w ogóle nie okazał skruchy. Ojciec dziecka nie ukrywa rozczarowania i deklaruje, że nie zamierza wycofać skargi.

Rowerzysta w rozmowie z policją stwierdził, że "nie zdawał sobie sprawy, że uderzył dziecko". Jednak po przeanalizowaniu nagrania oraz wysłuchania zeznań ojca, prokuratura nie uwierzyła mężczyźnie. "Sudpresse" donosi, że rowerzyście grozi rok więzienia za napaść i pobicie.

Zobacz także: Rutynowska o tłumaczeniach premiera. "To mi się nie klei"
Autor: JKY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić