aktualizacja 

Porysowany blat albo deska? Koniecznie poznaj trik, który to naprawi

11

Jak wiadomo, często używane do gotowania sprzęty kuchenne z czasem się niszczą. Jest tak w przypadku drewnianych desek do krojenia czy blatów, na których za każdym razem zostawiamy ślady od noża. Istnieje jednak sposób, aby temu zapobiec. Trik z TikToka ma powodować, że nacięcia na drewnianej desce zmniejszą się, a nawet całkowicie znikną.

Porysowany blat albo deska? Koniecznie poznaj trik, który to naprawi
Porysowana deska (Getty Images)

Drewniane deski do krojenia – jak się niszczą? 

Gotowanie wymaga poświęceń – przede wszystkim czasu oraz zakupu potrzebnych sprzętów. Niezbędnym atrybutem, który każdy z nas ma w swojej kuchni jest deska do krojenia. Może mieć różne kształty i wielkości, ale przede wszystkim może się różnić materiałem, z którego została wykonana. W sklepach dostępne są deski szklane, plastikowe oraz drewniane i to właśnie te ostatnie zdają się być najbardziej popularne.

Mają jednak pewną wadę, której nie posiadają deski szklane. Podczas krojenia jedzenia na desce wykonanej z drewna za każdym razem zostawiamy na niej nacięcia. Dlatego odradza się również krojenie mięsa na tego typu deskach, ponieważ jego resztki wchodzą w zrobione nożem nacięcia. Szkodliwe drobnoustroje mogą w ten sposób przedostać się na inne produkty spożywcze.

Trik z TikToka. Dzięki niemu deska do krojenia będzie jak nowa 

Tu z pomocą przychodzi internet, gdzie można znaleźć różne ciekawe triki kuchenne, np. jak wydrylować wiśnie za pomocą słomki czy jak sobie poradzić z pryskającym gorącym tłuszczem. Prawdziwą kopalnią tego typu patentów jest TikTok. Na jednym ze znajdujących się tam filmików jego autorzy pokazują, jak pozbyć się linii po nacięciach od noża na drewnianej desce do krojenia. 

Do wykonania tego triku potrzebne są dwa produkty, który każdy z nas ma w swojej kuchni. Ślady po nożu należy najpierw nasmarować połówką cytryny, a następnie oliwą z oliwek. Po wytarciu deski nacięcia mają się zmniejszyć albo nawet całkowicie zniknąć. Choć do samego filmiku można podejść sceptycznie, to z pewnością warto wypróbować ten sposób i na własną rękę sprawdzić, czy faktycznie działa. 

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Jak poprawnie czyścić deskę do krojenia? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Autor: ORY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić