Aleksandra Lewandowska
Aleksandra Lewandowska| 

Wstydziła się trądziku. Na widok wpisów internautów odstawiła Photoshopa

141

Kadeeja Sel Khan od 11 roku życia walczy z trądzikiem. Na swoim profilu na Instagramie dzieli się historiami o tym, jak znęcano się nad nią w szkole z powodu "nieidealnego" wyglądu i mówiono jej, że jest "paskudna". Dziś influencerka wspiera innych w próbie zaakceptowania siebie. Stała się internetową ikoną "skóropozytywności".

Wstydziła się trądziku. Na widok wpisów internautów odstawiła Photoshopa
(Instagram)

Choć trądzik przez wiele lat był uważany za chorobę, która dotyka w szczególności nastolatków, dziś zmaga się z nim ponad 50 proc. osób powyżej 25 roku życia. Jest jednym z najpopularniejszych problemów skórnych, bo wpływa na niego zarówno gospodarka hormonalna, nietolerancje pokarmowe, alergie czy obciążenia genetyczne.

Influencerka walczy o "skóropozytywność"

25-letnia Kadeeja Sel Khan prowadzi popularny profil na Instagramie @emeraldxbeauty, na którym pokazuje, jak dba o swoją skórę. Nie jest to jednak zwykły profil dziewczyny, która interesuje się kosmetyką, bo Kadeeja z trądzikiem zmaga się od 11 roku życia, a w czasach szkolnych była z tego powodu wyśmiewana i wyzywana.

Na samym początku przygody z mediami społecznościowymi na tyle wstydziła się problemów skórnych, że używała Photoshopa. W momencie, w którym otrzymywała komentarze od, że jest "idealna" i "piękna", czuła, że okłamuje obserwatorów. Przestała korzystać z dodatkowych upiększeń, a efekty tego przedstawia teraz na profilu na Instagramie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Przez trądzik znęcano się nad nią w szkole

Wiele osób myśli, że trądzik jest jedynie okresem przejściowym, który dotyczy nas wszystkich podczas okresu dojrzewania. Ja żyje dłużej ze swoim, niż bez niego - powiedziała Kadeeja Sel Khan w rozmowie z jednym z portali.

W szkole słyszała od innych dzieci i nastolatków nie tylko, że z powodu trądziku jest "obrzydliwa", ale że jest "chodzącą chorobą", a jej skóra przypomina pizzę z pepperoni. Kadeeja wpadła przez to w głęboką depresję. Płakała prawie każdego dnia. Zadawała sobie pytanie: "dlaczego ja", ale wiedziała, że musi zebrać się sama w sobie i nie zwracać uwagi na wszelkie obelgi. Dziś wspiera obserwatorów na Instagramie w walce z akceptacją siebie. Chce, aby trądzik postrzegano jako problem, z którym zmagają się miliony osób na całym świecie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Najczęstsze przyczyny trądziku na twarzy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić