Powszechny błąd. Kostkę do WC należy wieszać inaczej

89

Wydaje się oczywiste, a większość z nas i tak nadal nie wykonuje tej czynności poprawnie. Powieszenie kostki do WC w niewłaściwy sposób sprawi, że nie będzie działać, jak należy.

Powszechny błąd. Kostkę do WC należy wieszać inaczej
Większość z nas wiesza kostkę nieprawidłowo (Adobe Stock, Adobe)

Kostkę do toalety umieszczamy w muszli niemal odruchowo. Niestety takie działanie powoduje, że tak naprawdę wykorzystujemy jej pełnej mocy.

Dbanie o czystość w łazience jest niezwykle ważne. Jak zatem nauczyć się wieszać kostkę z detergentem w sposób, jaki zalecają producenci?

W jaki sposób prawidłowo powiesić kostkę do WC? Podpowiadamy

Prawdopodobnie dotychczas po wyjęciu kostki z pudełka, podnosiliśmy klapę toalety, a następnie zaczepialiśmy plastikową "rączkę" o kołnierz WC. Niestety, jest to błędne działanie. Prawidłowe zawieszenie spowoduje, że będzie działać o wiele lepiej. Jak to zrobić?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Matki oszalały na punkcie tego triku na sprzątanie łazienki

Okazuje się, że plastikowej części nie musimy nigdzie zaczepiać. Kiedy chcemy zmienić kostkę i zawiesić nową, wystarczy, że umieścimy ją w miejscu, gdzie wypływa woda w trakcie spłukiwania nieczystości - wtykając całość, łącznie z plastikowym opakowaniem, pod kołnierz WC. W ten sposób sprawimy, że detergent będzie czyścić muszlę znacznie dokładniej i wydajniej.

Chcesz zadbać o łazienkę? Wypróbuj domowych sposobów

W sklepach znajdziemy mnóstwo środków chemicznych, które radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń i dbaniem o stan wyposażenia naszej łazienki. Warto mieć jednak świadomość, że są również domowe, skuteczne metody, które pomogą nam w zadbaniu o czystość. Ten konkretny sprawi, że uporczywy osad czy kamień usuniemy w kilka chwil.

Wystarczy, że zmieszamy kwasek cytrynowy i sodę oczyszczoną. 1/3 szklankę sody mieszamy z 1/4 szklanki kwasku. Po chwili powinna powstać substancja o konsystencji pasty.

Środek rozprowadzamy na zabrudzonych miejscach i pozostawiamy na pół godziny. Po tym czasie toaletę dokładnie szorujemy szczotką. Na sam koniec spuszczamy wodę i wieszamy świeżą kostkę z detergentem.

Autor: ZS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić