Znalazła to pod poduszkami. Teraz ostrzega innych

24

Podczas rutynowego sprzątania, zawsze zapominała o tym miejscu. Gdy w końcu podniosła poduszki z kanapy, nie mogła uwierzyć własnym oczom. Jej wideo jest przestrogą dla innych.

Znalazła to pod poduszkami. Teraz ostrzega innych
Widok pod poduszkami ją zaskoczył (Adobe Stock, TikTok, @nowoczesne_kury_d)

Sprzątanie jest czasochłonnym, ale koniecznym zajęciem. Odpowiednie utrzymanie czystości pozwala nam nie tylko cieszyć się pięknem naszych wnętrz, ale również wpływa na zdrowie i samopoczucie.

Czasem okazuje się, że nawet pozornie zadbane miejsca w naszych domach mogą kryć nieoczekiwane niespodzianki. Przekonały się o tym autorki kanału "Nowoczesne Kury Domowe". To, co znalazły pod poduszkami na kanapie, niezwykle je zdziwiło.

Zaglądnij pod poduszki

Na profilu @nowoczesne_kury_d na TikToku znajdziemy różne triki ułatwiające życie w domu. Są tam nie tylko wskazówki dotyczące sprzątania, ale także sposoby przechowywanie żywności czy organizowanie przestrzeni.

Tiktokerki postanowiły pokazać, co znajduje się pod poduszkami na ich kanapie. Okazało się, że w tym zapomnianym zakamarku znalazły różnorodne rzeczy: skarpetki, popcorn, gumkę do włosów, a nawet puzzle.

- No nic, trzeba się za to zabrać — westchnęła autorka nagrania i zgarnęła większe przedmioty.

Następnie przy pomocy odkurzacza pozbyła się kurzu. Po chwili kanapa wyglądała jak nowa.

O tym zapominamy przy sprzątaniu

Nawet największym perfekcjonistkom zdarza się przeoczyć te miejsca. Dlatego sprzątając, warto zwrócić na nie uwagę. A są to:

Liście roślin. Zazwyczaj dbamy o to, aby rośliny wyglądały zdrowo, ale zapominamy, że ich liście również się kurzą. Regularne przecieranie liści zwilżoną ściereczką sprawi, że będą piękne i zdrowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Proste sposoby na czyszczenie trudno dostępnych miejsc

Włączniki i kontakty elektryczne. To miejsce, które dotykamy codziennie i na których często gromadzi się kurz. Kontaktów elektrycznych nie powinno się przecierać wilgotną ściereczką, ale warto pamiętać o wycieraniu ich z zewnątrz na sucho.

Listwy przypodłogowe. Często podczas sprzątania koncentrujemy się na odkurzaniu i myciu podłóg, zapominając o listwach przypodłogowych. To miejsce, w którym gromadzi się sporo kurzu i brudu, dlatego warto poświęcić im trochę czasu.

Klamki i uchwyty szafek. Te elementy są intensywnie dotykane przez nasze ręce, a co za tym idzie — pełne bakterii. Regularne mycie klamek i uchwytów to prosta czynność, która pomoże utrzymać higienę w domu.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: WOA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić