"Prawdziwa Śpiąca Królewna". 17-latka śpi przez całe tygodnie

21

17-letnia Siti Raisa Miranda potrafi spać przez kilka tygodni bez przerwy. "Prawdziwa Śpiąca Królewna" cierpi na wyjątkowo rzadkie schorzenie, które dotyka jedną na milion osób.

"Prawdziwa Śpiąca Królewna". 17-latka śpi przez całe tygodnie
17-latka cierpi na wyjątkow rzadkie schorzenie. (Twitter.com)

Siti Raisa Miranda pochodzi z Banjarmasin w Indonezji. Pierwsze objawy wyjątkowego schorzenia wystąpiły u niej w 2017 roku. Nastolatka spała przez 13 dni, nie budząc się nawet na chwilę.

Rzadkie schorzenie. Dotyka jedną na milion osób

Zaniepokojeni rodzice przewieźli ją do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali u niej zespół Kleinego-Levina, który dotyka jedną na milion osób. Dziewczyna spała w szpitalu przez kolejny tydzień i nic nie było w stanie jej obudzić. Później epizody się powtórzyły kilkukrotnie.

Nie wiemy, jak się upewnić, że czuje się dobrze, kiedy zasypia, więc zabieramy ją do lekarza. Za każdym razem, gdy śpi dłużej niż tydzień naprawdę potrzebujemy pomocy szpitala - przekazał lokalnym mediom ojciec dziewczyny.

Ojciec dziewczyny dodał, że poza kilkoma epizodami snu w roku jego córka jest zdrowa. Zespół Kleinego-Levina to zespół objawów, na który składają się napady żarłoczności i nadmiernej senności. Nie ma na niego lekarstwa, natomiast można brać środki, które ograniczają liczbę epizodów.

Po badaniu w szpitalu jej wyniki laboratoryjne wykazały, że jej ciało jest w porządku. Po prostu zasypia na dłuższy czas. Nie było lekarstwa, które mogłaby wziąć, żeby ją obudzić, więc czekamy, aż wyrwie się z długiego snu i zabieramy do domu - dodał.
Zobacz także: Pogoda na weekend. Nowa prognoza z IMGW. Wielka zmiana w niedzielę
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić