Prosty trik babć. Główki czosnku urosną jak szalone

13

Marzy ci się wyhodowanie pięknych i pokaźnych główek czosnku? Nic prostszego! Nasze babcie miały na to sposób. Wystarczy, że około dwa tygodnie przed spodziewanymi zbiorami wykonasz jeden prosty zabieg.

Prosty trik babć. Główki czosnku urosną jak szalone
Babciny trik na piękne zbiory czosnku (Adobe Stock)

Czosnek słynie ze swoich właściwości prozdrowotnych. Ze względu na intensywny zapach i specyficzny smak ma tylu wielbicieli, co i przeciwników. Korzyści wynikające ze spożywania czosnku są jednak niepodważalne, dlatego warzywo to jest w wielu domach nieodłącznym składnikiem codziennych posiłków.

Czosnek z łatwością kupimy w sklepie, ale najlepiej wyhodować go samemu. To warzywo, które świetnie sprawdza się w domowej uprawie. Każdego roku rośnie liczba ogrodników-hobbystów, którzy decydują się zasadzić go na własnych działkach.

Co zrobić, aby jego główki były duże, piękne i dojrzałe? Warto sięgnąć tu po trik, który stosowały już nasze babcie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czosnek na przeziębienie i grypę. Oto jak go stosować prawidłowo

Supeł z czosnku

Babciny patent na piękny i dojrzały czosnek jest naprawdę prosty. Okazuje się, że nie trzeba wcale kupować "magicznych specyfików" ani posiadać nadzwyczajnych umiejętności, by główki czosnku prezentowały się naprawdę doskonale.

Wystarczy związać liście czosnku w węzeł. Dzięki temu czosnek szybciej dojrzeje, a jego główka będzie większa.

Zabieg sprawia, że roślina jest w stanie nadzwyczajnej gotowości i dąży do przetrwania. W efekcie wszelkie mikroelementy trafiają do rosnącej w ziemi główki.

Jak związać liście czosnku w supeł?

Ważne jest, aby związać liście czosnku w odpowiednim momencie. Nie można tego robić zbyt wcześnie! Najlepsza pora to około 10-14 dni przed spodziewanymi zbiorami.

Zabieg ten jest niezwykle prosty, ale wymaga trochę pracy. Każdą roślinę należy związać indywidualnie. O ile byłoby to zbyt czasochłonne w przypadku ogromnych hektarów upraw, nie powinno zająć nam zbyt wiele czasu w przydomowym ogródku.

Jak związać liście czosnku? To naprawdę nic trudnego! Należy je zgarnąć dłonią, a następnie zrobić z nich zwykły supeł. Po około dwóch tygodniach możemy cieszyć się pięknymi zbiorami.

Źródła: Deccoria.pl, ShareInfo.pl

Autor: WOA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić