Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Zuzanna Sierzputowska
|

Psy mutanty. Nie mogą chodzić i oddychać, a ludzie płacą za nie krocie

181
Podziel się:

Choć trudno w to uwierzyć, niektórzy ludzie przez chęć zysku potrafią posunąć się do naprawdę okrutnych rzeczy. Psy, których "rasę" nazwano toadline exotic bully, bardzo cierpią, a ich wygląd jest spowodowany kalectwem.

Psy mutanty. Nie mogą chodzić i oddychać, a ludzie płacą za nie krocie
Psy mutanty to tak naprawdę kaleki, które bardzo cierpią (Instagram, @760gottiline)

Nie od dziś wiadomo, że wiele znanych nam ras psów powstało w wyniku ingerencji człowieka. Łączenie poszczególnych gatunków pozwalało wyodrębnić pożądane u zwierzaka cechy. Niestety krzyżowanie ras poszło zdecydowanie za daleko, a to, na co decydują się wybrane hodowle, jest po prostu nieludzkie.

Piękny psiak? W rzeczywistości zwierzę bardzo cierpi

Trzeba postawić sprawę jasno. Rasa "extreme bully" powstała na skutek eksperymentów. Hodowcy wyznali, że wyodrębnienie tej mieszanki powstało około 2008 roku. Sprzedaż psów generuje ogromne zyski. Dzieje się to niestety bez zważania na to, iż zwierzęta bardzo cierpią. Ich wygląd nie jest dziełem natury a okaleczania.

Psy mają zdeformowane rozstawione na boki łapy, stosunkowo niewielkie głowy oraz nienaturalnie rozbudowane klatki piersiowe, przez co przypominają swą budową ropuchy.

Cena, którą trzeba zapłacić za szczeniaka tej rasy, to koszt między 3 a 5 tys. dolarów amerykańskich. W większości przypadków zdeformowane, okaleczone psy nie są w stanie dożyć trzech lat. Ich budowa powoduje, że mają liczne problemy zdrowotne. Psy mogą skończyć ze złamanym kręgosłupem, brakiem możliwości poruszania się, a nawet niemożnością oddychania, co może prowadzić do śmierci.

Mimo licznych petycji handel umęczonymi zwierzętami kwitnie

Los psów nie wszystkim jest obojętny - mnóstwo osób tworzy petycje, aby zamknąć okrutny interes i zakazać podobnych działań. Niestety na dzień dzisiejszy starania dobrych ludzi nie zostają wzięte pod uwagę, a hodowle wciąż zajmują się "udoskonalaniem rasy". Jeśli na świat przyjdzie "wybitny egzemplarz" nabywcy muszą zapłacić nawet kilkanaście tysięcy za szczeniaka.

Walka z bezdusznymi hodowcami, ale także osobami, które chcą zakupić cierpiącego psa, nadal trwa. Miłośnicy oraz obrońcy praw zwierząt nie tracą nadziei, że nadejdzie dzień, kiedy oprawcy poniosą odpowiedzialność za przyczynianie się do sprawiania bólu bezbronnym istotom.

Zobacz także: Hodowla reniferów w Szwecji. W tle kolejne ograniczenia i zmiany klimatu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(181)
Julia
4 miesiące temu
Ja tam uwielbiam pieski i mogłabym zaopiekować się każdym, jednak niestety nie mam tak dużego domu :D I tak muszę codziennie latać i sprzątać, co prawda roomba fajnie podłogi mi ogarnia to mi zostają tylko sofy.
Remi
4 miesiące temu
Ludzie przecież to jest brzydsze nawet od Rycha Terleckiego i mojej teściowej !!!!!
Edzia
4 miesiące temu
Patologia ... Boże widzisz i nie grzmisz ...
Julia
4 miesiące temu
Mam pytanie mój piesek mjał 12 lat dostał padaczki lekarz przepisał nam leki na serce kiedy go zaszczepiłam na wściekliznę na drugi dzień dostał znowu padaczki ledwie co doszedł do siebie potem były krutkie ataki mimo że zrobiliśmy usg weterynarz nie wie działa co mu jest każde pytanie kończyło się serce, guzek ale ona nie wie gdzie, potem zapadnięcie mostka to mówiła że od kręgosłupa kiedy dostał silnego ataku i pojechaliśmy do niej ona nawet go nie zbadała daľa czopki i koniec to było po świętach ciężko było iść gdzie indziej przez Tom koronę a to Austria Piesek po sylwestrze nam umarł o 2.49 Kiedy atak się zaczoł to była 24 w nocy zero pomocy nikt o tej godzinie nam by nie pomugł walczyliśmy piesek ledwie odychałam piszczał kiedy się uspokoił już to rano mieliśmy jechać do niej od razu ale o 2.49 odszedł Winie weterynarza który nam nie pomógł tylko ciągle dawał tabletki Zastanawiam się co to było guzek był po lewej stronie pod żebrami, drugi robił się po drugiej stronie tak samo, zapadnięcie mostka jego klatka piersiowa nagle się zapadła,jadł wszystko ale wodę tak pił jak by go bolało kiedy mjał atak język był siny, ślinotok, żebro wystawało miomo że przez kowita tu w Austrii było ciężko nam się dostać gdzie liczyliśmy że nam pomoże piesek mimo lat był aktywny 6 miesięcy z tym walczyliśmy po sylwestrze mieliśmy jechać do Polski i tam go zacząć leczyć ale nie zdążyliśmy teraz po tym wszystkim nie chce już psa kiedy byłam przy śmierci swojego psa nie mjałam żadnej pomocy czemu nie ma karetek w środku nocy jak dla ludzi nie rozumiem tego a jeśli już są to nikt nie odbiera
Margo
4 miesiące temu
Kto normalny rani psy rozumiem można na tych psach zarobić ale ktoś pomyślał ,że to okrutne wyobrażcie sobie,że jakieś dziecko polubi takiego psa a ten zdechnie po tak krótkim czasie.
Pieseł
4 miesiące temu
Jakie rasy macie psa bo ja mam wyżła owerniackiego
PRALAS
4 miesiące temu
Często zapominamy że każdy pies pochodzi od dzikiego wilka, nawet ten mały ratlerek, pekińczyk czy buldog, wszystkie te rasy to niestety mutanty stworzone przez człowieka.
Nemo
4 miesiące temu
Powinno się zakazać hodowli takich psów. Nieludzkie.
ana
4 miesiące temu
Co za bestialstwo.brak słów.Są piękne ,naturalne rasy.Ja mam kundka cudownego i kochanego
Nick
4 miesiące temu
Po co leczyć takie zwierzęta? Niestety trzeba je uśpić. Leczyć to trzeba ludzi,którzy żerują na chorobie tych zwierząt.
Hhvfvv
4 miesiące temu
Pies inwalida😐 ludzie dla szpanu to wszystko co najgorsze zrobią. Szkoda psów
Adam
4 miesiące temu
Wymagają kosztownego leczenia to wówczas się wyrzuca chorego psa na ulice. Ludzie są potworami i będą kolejni z chorym mózgiem
OBIEKTYWNY
4 miesiące temu
UWAGA !!!!!! Tacy sa właśnie ludzie !!!!!! Szkoda tylko, ze nikt z naukowców nie wynalazł taka pokrake ludzka, na krótkich raczkach która zylaby tylko do trzech lat w męczarniach i bulach !!!!!!
marian
4 miesiące temu
Ale buldogi francuskie kupujecie. Mimo, że to też mutant i męczy sie całe życie. Hipokryci.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić