Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Przetakiewicz o Polkach. "Robią to w tajemnicy albo wcale"

91

W specjalnym odcinku programu "Obgadane", przygotowanym z okazji Dnia Kobiet, Joanna Przetakiewicz stwierdziła, że wiele Polek często krępuje się tym, że chce o siebie zadbać. - Robią to w tajemnicy albo nie robią wcale - oznajmiła. I dodała, że na jej kompleksy najbardziej wpłynęły lata PRL.

Przetakiewicz o Polkach. "Robią to w tajemnicy albo wcale"
Joanna Przetakiewicz w programie "Obgadane" (o2.pl)

Joanna Przetakiewicz jest inspiracją dla setek tysięcy Polek. W 2018 roku utworzyła Erę Nowych Kobiet - ruch społeczny mający na celu wsparcie i rozwój kobiet. Od tamtego czasu ich świadomość na temat m.in. domowego budżetu rośnie. Ruch liczy już ponad 600 tys. członkiń.

Tworząc ruch społeczny, businesswoman chciała, by kobiety zaczęły częściej myśleć o sobie, bo na co dzień - jak zauważa - skupiają się na innych członkach rodziny. - Polki są niesamowicie oddane rodzinie, bardzo empatyczne i tak dobre, że wręcz krępują się, że chcą o siebie czasami zadbać. Robią to w tajemnicy albo nie robią wcale - powiedziała w programie "Obgadane".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Joanna Przetakiewicz: "Nie znam głupszych stereotypów niż te z PRL"

"Nie znam głupszych stereotypów niż te z PRL"

Przedsiębiorczyni mówi, że jest to wina krzywdzących stereotypów, szczególnie tych z PRL.

Nie znam głupszych stereotypów jak te nasze pochodzące właśnie z czasów PRL, że kobiety do pieniędzy głowy nie mają, że kobiety nadają się głównie do mycia garów, gotowania i do bycia tylko i wyłącznie w domu itd. - powiedziała Karolinie Sobocińskiej.

Oglądaj poprzedni odcinek programu "Obgadane": Ma samochody za 3 mln zł. Kiedyś nie miała na rachunki

No i kobieta kobiecie wilkiem - to jest kolejny straszny stereotyp, który powoduje, że kobiety nie mają do siebie zaufania - dodała.

Businesswoman przyznała też, że to właśnie wychowanie w tym okresie było powodem jej kompleksów. Czuła się przez to gorsza.

Jednak bycie Polką i wychowanie się w komunistycznym kraju, który był tak szalenie zamknięty i odebrał nam mnóstwo możliwości, powoduje, że ja się czuję gorsza. Tak było. Ale to już dawno mi przeszło - wyznała.

Przetakiewicz powiedziała w programie, co stanowi problem dla kobiet. Jej zdaniem jest to lęk przed samotnością.

Koleżanka ją zawiodła

To właśnie z niego często bierze się, jak mówi, zazdrość między kobietami. Doświadczyła jej sama.

Jedna z moich znajomych zadzwoniła do mojej przyjaciółki i powiedziała tak: słuchaj, ta Aśka, daj spokój, ona w życiu sobie faceta nie znajdzie, ona się za głośno śmieje, za głośno gada. I mówi: wiesz, faceci takich bab to nie lubią - wspominała w programie "Obgadane".

Teraz jednak Joanna Przetakiewicz, jak sama przyznała, nie otacza się kobietami "wrednymi, małostkowymi, ugotowanymi we własnych kompleksach". Żyje miłością własną i tego samego uczy swoje podopieczne - Kobiety Nowej Ery.

Oglądaj poprzedni odcinek programu "Obgadane": Zagrał Patryka Vegę. Zawierucha dostał trudne pytanie, zawahał się

Z okazji Dnia Kobiet zorganizowała w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie specjalną akcję. Zaplanowano rozmowy z ekspertami, a także konkursy z książkami jej autorstwa "Pieniądze szczęście dają".

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić