aktualizacja 

Nagle pojawiło się na paznokciach. Ostrzegła inne osoby

93

Szerokim echem w mediach społecznościowych odbiło się poruszające nagranie jednej z internautek. Klientka salonu piękności pokazała, że na jej paznokciach pojawiła się pleśń. Przekazała również radę, co robić, aby uniknąć podobnej sytuacji.

Nagle pojawiło się na paznokciach. Ostrzegła inne osoby
Na paznokciach pojawiła się pleśń (TikTok)

Manicure akrylowy to bardzo popularny sposób malowania paznokci. W Polsce wybiera go wiele klientek salonów piękności, dzięki czemu stał się powszechny już dla większości z nich. Akryl wzmacnia płytkę i jest trwalszy niż jego żelowy odpowiednik. Proszek akrylowy po wymieszaniu z płynem tworzy szybko schnąca masę, a ta zastyga na paznokciu. Warstwa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i zadrapania.

Niestety, manicure akrylowy ma również swoją ciemną stronę. Przekonała się o tym jedna z internautek. Kobieta zamieściła na TikToku wideo, które niewątpliwie dało do myślenia miłośniczkom tej techniki. Autorka pokazała na filmiku, że na jej naturalnych paznokciach pojawiła się pleśń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Wystąpił w programie u Sołowjowa. "Świat szaleństwa"

Powodem pojawienia się pleśni na paznokciach Amerykanki był właśnie manicure akrylowy. Niewłaściwa aplikacja lub uniesienia i pęknięcia akrylu w połączeniu z wilgocią mogą prowadzić do nieprzyjemnej infekcji grzybiczej. Autorka nagrania zwróciła w opisie uwagę, że warto regularnie zdejmować akrylową masę z paznokcia. Serwis healthline.com zaleca, aby w przypadku wystąpienia problemu na większą skalę udać się do specjalisty.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Wideo wzbudziło sporo emocji wśród internautek. W komentarzach rozpętała się dyskusja. Ludzie przedstawiali swoje teorie dotyczące powodu pojawienia się pleśni oraz przekazywali autorce rady, jak ma poradzić sobie z infekcją. Inne internautki przyznały, że miały w przeszłości podobny problem.

Dzieje się tak, gdy wilgoć dostaje się pod akryl - napisała internautka.
Używaj olejku z drzewa herbacianego! Działa cuda - poradziła jej komentująca.
Też mi się to przydarzyło - przyznała szczerze kolejna osoba.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić