Rozjaśniła włosy 5-letniej córce. Komentarz lekarza

19

Rozjaśnianie włosów dzieciom, tak samo jak kwestia przebijania uszu, to pomysł, który ma zarówno przeciwników, jak i swoich zwolenników. Na rozjaśnienie włosów 5-letniej córce zdecydowała się pewna TikTokerka, która nagrała i opublikowała w internecie wizytę u fryzjera.

Rozjaśniła włosy 5-letniej córce. Komentarz lekarza
Zdaniem lekarza bezpieczna granica do farbowania włosów to ukończenie 16. roku życia. (TikTok)

Rozjaśniła włosy 5-letniemu dziecku

Demi Lucy May Engemann to TikTokerka, która znana jest głównie z publikowania treści o tematyce parentingowej. Pewnego dnia TikTokerka zdecydowała się sprawić swojej córce przyjemność i zamiast pójścia do przedszkola, zabrała ją do salonu fryzjerskiego. 

5-letnia dziewczynka zapytała bowiem swoją mamę, czy może rozjaśnić włosy, po to, by później zafarbować je na różowo. Kobieta relacjonowała całe wydarzenie, mówiąc, że jej córka była bardzo podekscytowana zmianą koloru włosów. Oczywiście całą wizytę u fryzjera kobieta zrelacjonowała na wideo, które opublikowała na TikToku.

Wraz ze wzrostem popularności TikToka, jednocześnie pojawiało się coraz więcej komentarzy osób, które sceptycznie podchodziły do farbowania i rozjaśniania włosów dziewczynki. 

Dlaczego rozjaśnianie włosów u dzieci jest niebezpieczne?

Internauci coraz liczniej komentowali wideo przedstawiające rozjaśnianie włosów 5-letniej dziewczynki. Przytaczali oni swoje historie, w których opowiadali, jak zniszczyli sobie włosy już w dzieciństwie, właśnie ze względu na rozjaśnienie i farbowanie. 

Do całego wydarzenia odniósł się również specjalista, który skomentował wideo dla "New York Post". Dr Sejal Shah, dermatolog z Nowego Jorku uważa, że farbowanie lub rozjaśnianie włosów dziecka, które nie przeszło jeszcze okresu dojrzewania, nie jest bezpieczne. Zdaniem lekarza bezpieczna granica do farbowania włosów to ukończenie 16. roku życia. Dlaczego? Włosy dzieci są znacznie cieńsze niż włosy osób dorosłych. Jednocześnie są one bardziej podatne na jakiekolwiek ingerencje, a więc rozjaśnienie włosów może powodować poważne uszkodzenia ich struktury.

Dr Shah rekomenduje, by przed podjęciem decyzji o rozjaśnianiu lub farbowaniu włosów dziecka, skonsultować swoją decyzję z pediatrą.

Zobacz także: Sposoby na elektryzujące się włosy. Z nimi jesień nie będzie straszna
Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić