Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Zuzanna Sierzputowska
|
aktualizacja

Ślubne buty księżnej Diany zawierały ukrytą wiadomość. Prawda wyszła na jaw po latach

9
Podziel się:

Ślub Diany i księcia Karola był jedną z tych ceremonii, które śledził cały świat. Ośmiometrowy tren sukni księżnej pamięta każdy wielbiciel brytyjskiej rodziny królewskiej. Projektant obuwia Diany postanowił uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć o wzruszającym wspomnieniu.

Ślubne buty księżnej Diany zawierały ukrytą wiadomość. Prawda wyszła na jaw po latach
Ślubne buty księżnej Diany skrywały wiadomość (FORUM, Facebook, Forum, Fairy Godmother Inc. a Wedding and Event Company)

Ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej zawsze jest wydarzeniem na światową skalę. Nie inaczej było, kiedy na ślubnym kobiercu stanęła Diana oraz książę Karol. Zjawiskową suknię księżnej podziwiali wszyscy. Obszerna kreacja zasłaniała buty, które, co wyszło na jaw dużo później, ukrywały pewne wieści.

Stylizacja ślubna była dopieszczona w każdym detalu

Podczas ważnej uroczystości księżna Diana miała na sobie obszerną suknię z bardzo długim trenem, który był wspominany przez długie lata. Równie ważne, choć mniej widoczne, były buty panny młodej, które zostały wykonane przez Clive'a Shiltona. Dla Diany bardzo ważne było to, aby tego dnia nie być wyższą od przyszłego męża, dlatego pantofle mają niski obcas. Obuwie było wykonane bardzo starannie i zawierało wiele zdobień.

"Nikt nie widział nawet dołu butów, ale było dla nas ważne, żeby wyglądały fantastycznie" - wyznał niegdyś projektant pantofli, opowiadając o swym dziele.

Księżna Diana ukryła w butach tajemniczą wiadomość

Lata po ślubie Clive Shilton zdradził jeszcze jeden szczegół, dotyczący pantofli księżnej Diany. Okazuje się, że na ich podeszwie zostały wyryte inicjały. O ich istnieniu i znaczeniu przez długi czas wiedziały tylko dwie osoby: projektant i sama księżna. Co takiego znalazło się na butach? Shilton zdradził, iż były to dwa inicjały: C oraz D. Pomiędzy literami znajdowało się serce. To, co ujawnił Clive chwyta za serce.

Wyryte litery to oczywiście skróty od imion Diana oraz Charles. Mama księcia Williama i Harry'ego poprosiła projektanta obuwia o umieszczenie inicjałów, aby ten sposób upamiętnić wyjątkowy dzień oraz podkreślić, jakie znaczenie ma dla niej związek z księciem Karolem. Biorąc pod uwagę to, jak później potoczyły się losy tej pary, to naprawdę wzruszający gest.

Zobacz także: Tajemnica księżnej Diany. Ten zwyczaj królowej doprowadzał ją do szału
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Edina
3 miesiące temu
To glupota wchodzic w sprawy rodzinne,osobiste.
sonic
4 miesiące temu
marmolada potaniała
Ali
5 miesięcy temu
Prawda jest bardzo smutna ,wiedziała na co się decyduje wychodząc za Karola , drań i patałach.Nie mogła być szczęśliwa w tym związku nie tylko że żyli na świeczniku ale w tym związku było brak prawdziwego uczucia a w tle stale była Camila.Jesli chodzi o kreacje ,cóż każdy ma swoje zdanie, rzeczywiście misterna praca,wszystko dopracowane jednak to nie była suknia dla niej, niczym jakiś stelaż,zakopała się w niej no coś ale pewnie i o tym nie mogła w pełni sama decydować...
Wielbiciel.😀
5 miesięcy temu
No i co,każdy ma jakieś swoje tajemnice
pawel-
5 miesięcy temu
szkoda ze nie żyje , mogła by powiedzieć rudemu kto jest jego ojcem ...
Oloala
5 miesięcy temu
Ale bzdety
Pajac Jac
5 miesięcy temu
Ja w latach 70-tych przyklejałem rozpalony filtr z peta, /do podeszwy buta, z boku/, z waty i gasiłem go draską od zapałniczki zapałek. Draska się przeniosła na buta. Szpan jak Wieśniawa.
Barejeja
5 miesięcy temu
Tak, zawierały. Wiadomość o covidzie i niekończących się powtorkach zaszczepek. Zaszczepka jest dobra ale przy drzwiach w toytoyoty u Breynędzy.
facet
5 miesięcy temu
Ona go kochała i zdecydowana była zostać lojalną żoną, a on - szkoda gadać. Ale gdyby nie numery, które wykręcał latami, doprowadził do rozwodu i pośrednio - jej końca - to on od kilku lat byłby królem. No to ona - królową. A obaj synowie raczej mieliby lepsze żony - i myślę, że wcześniej, już "mamuśka" Diana by się o to postarała z pomocą swoich koleżanic.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić