aktualizacja 

Śmierdząca pralka? Trik za 2 zł zlikwiduje nieprzyjemny zapach

43

Nie ma nic gorszego niż brzydki zapach unoszący się z pralki. Wyjęte z niej ubrania powinny być przecież świeże i pachnące. Często jest to niemożliwe przez brzydki zapach wydobywający się z wnętrza maszyny piorącej. Co zrobić, gdy pralka śmierdzi? Ten ekspresowy trik za 2 zł zlikwiduje nieprzyjemny zapach z pralki.

Śmierdząca pralka? Trik za 2 zł zlikwiduje nieprzyjemny zapach
Śmierdząca pralka? Trik za 2 zł zlikwiduje smród! (Licencjodawca)

Śmierdząca pralka to powszechny problem. Nieprzyjemny zapach wydobywa się z wnętrza maszyny i trudno się go pozbyć. Wszystko przez wilgoć w małej i zamkniętej przestrzeni. W połączeniu z systemem kanalizacyjnym zamiast cudownych zapachów mogą pojawić się okropne i nie do zniesienia. Często przyczyną może być również pleśń czy instalacja wodno-kanalizacyjna.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki? Sposobów jest kilka, jednym z nich jest nieoceniona pomoc specjalisty. Jest to droga, jednak często konieczna metoda na zadbanie o nasz sprzęt domowy. Jeśli problem nie jest jednak bardzo złożony, warto wypróbować domowych metod na pozbycie się smrodu z pralki.

Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z brzydkim zapachem w pralce jest... ocet. Ten tani trik w mig usunie niepożądane zanieczyszczenia. Butelkę octu można kupić już za 2 zł! Jak oczyścić pralkę octem?

Pralka śmierdzi. Ocet sposobem na nieprzyjemne zapachy

Odrobinę octu (ok. filiżankę) należy wlać do pierwszej szuflady pralki, tam, gdzie zazwyczaj trafiają detergenty (szczegóły widoczne są na poniższym zdjęciu). Ważne by był to destylowany biały ocet! Gdy już wlejemy go do urządzenia, zamykamy szufladę i ustawiamy odpowiedni tryb piorący. Najlepiej sprawdzi się ten "szybki". Robimy to z pustą pralką, bez ubrań w środku!

Zobacz także: Śmierdząca pralka? Trik za 2 zł zlikwiduje nieprzyjemny zapach

Brzydki zapach z pralki powinien zniknąć już po pierwszym razie. Jednak jeśli występuje problem z twardą wodą, należy powtórzyć proces. Tym razem warto dodać sody oczyszczonej usuwając osad z wody. Na końcu całego procesu oczyszczania drzwi do pralki powinny zostać otwarte. Najlepiej nie zamykać ich także po wyjęciu z bębna mokrych ubrań.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić