Sezon na zaparowane szyby. Tych patentów na pewno nie znasz

8

Sezon na zaparowane szyby w aucie rozpoczęty. Coraz częściej zdarza się, że wsiadając do samochodu musimy włączyć nawiew, by polepszyć sobie widoczność i ruszyć w drogę. Tych patentów na zaparowane szyby na pewno nie znasz!

Sezon na zaparowane szyby. Tych patentów na pewno nie znasz
Sezon na zaparowane szyby. Tych patentów na pewno nie znasz (Autokult.pl, Marcin Łobodziński)

Zaparowane szyby w aucie mogą rozdrażnić niejednego kierowcę. Najbardziej irytują o poranku, kiedy liczy się każda minuta w dotarciu do pracy na czas. Są jednak pewne patenty, które mogą nieco złagodzić nerwy i zaoszczędzić kierowcom czas. Na ratunek ruszają... orzechy i zasypka dla niemowląt.

Co zrobić, by szyby w aucie nie parowały? W stu procentach raczej tego nie unikniemy. Możemy jednak zmniejszyć ten nieprzyjemny efekt i oszczędzić sobie nerwów. Co należy zrobić? W chłodniejsze dni ważne jest zabezpieczenie auta i szyb przed wilgocią i zanieczyszczeniami, które ją przyciągają.

Na początku warto więc dokładnie umyć szyby wybranym detergentem. Może być to płyn do szyb samochodowych, albo zwykły, którego używamy do mycia okien lub luster w domu. Następnie warto zaopatrzyć się w nietypowe "gadżety", które pomogą nam zapanować nad parującymi szybami.

Sezon na zaparowane szyby. Tych patentów na pewno nie znasz

Aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci w aucie warto kupić zasypkę dla niemowląt lub orzechy włoskie. Pierwszy specyfik świetnie sprawdzi się na przykład w izolacji w drzwiach. Jeśli w niewielkiej ilości rozprowadzimy tam puder, możemy liczyć też na niezamarzanie drzwi podczas przymrozków.

Osuszacze powietrza to kolejny trik, jednak dość wymagający i kosztowny. Podobne działanie mają... orzechy włoskie. Przyciągają wilgoć i dzięki nim być może zmniejszy się chociaż odrobinę. Wystarczy owinąć je w oddychającą szmatkę, można lekko rozłupać i umieścić w samochodzie, na przykład po stronie pasażera lub na podłodze.

Patenty na zaparowane szyby. Idealnie sprawdzi się też sól. Można wypełnić nią woreczek lub miseczkę i umieścić w bezpiecznym miejscu w aucie. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić z ilością słonej przyprawy. Może nadmiernie, we "współpracy" z ciepłym ogrzewaniem wysuszyć nasze gardła i nosy.

Zobacz także: Zaparowane szyby w domu. Proste i skuteczne sposoby, aby pozbyć się problemu
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić