Spotkali się całą rodziną. Matka i córka nie żyją

12

64-latka i jej 43-letnia córka zmarły w odstępie trzech tygodni od siebie. Kobiety zakaziły się koronawirusem, najprawdopodobniej w Boże Narodzenie. Na przyjęciu spotkało się 11 członków rodziny, wszyscy mieli pozytywny wynik testu.

Spotkali się całą rodziną. Matka i córka nie żyją
64-latka i jej 43-letnia córka zmarły po zarażeniu się koronawirusem od rodziny

Tragedia rozegrała się w Wolverhampton w hrabstwie West Midlands w Anglii. Miasto leży na północny zachód od Birmingham. Jak podał jeden z członków rodziny, uroczystość Bożego Narodzenia była zorganizowana zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi. Na przyjęciu spotkało się kilkanaście osób, wszyscy później otrzymali pozytywny wynik testu na COVID-19.

Większość osób przeszła zakażenie bezobjawowo, bądź miała delikatne dolegliwości. Najbardziej ucierpiały 64-letnia Kashmir Bains i jej córka Paramjeet. 43-latka miała zespół Downa.

Psychiczna blokada przed włożeniem maski tlenowej

Kobiety czuły się na tyle źle, że rodzina wezwała karetkę pogotowia. Rodzina nie miała pojęcia, że ich najbliższe osoby nie wrócą ze szpitala. Podczas hospitalizacji pojawiły się również problemy. Paramjeet, która miała zespół Downa, nie chciała włożyć maski tlenowej.

Maska zakrywała większość jej twarzy i uznała, że jest to niewygodne i nie chciała jej nosić - powiedział Indy, brat kobiety.

Dodał, że razem z ojcem błagali ją, aby kontynuowała terapię, ale ona miała odruch obronny i myślała, że urządzenie jej szkodzi, nie pomaga. Ostatecznie 43-latka zmarła.

Trzy tygodnie później walkę z chorobą przegrała również jej matka. Jak oceniła rodzina, kobieta była bardzo przywiązana do chorej córki, towarzyszyła jej dzień w dzień przez 43 lata i po jej odejściu załamała się psychicznie. "Jej życie podtrzymywała aparatura, którą rodzina zdecydowała się odłączyć" – podaje Express i Star.

Zobacz także: Demograficzny problem w Polsce. Jak rząd chce to zmienić?
Autor: APS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić