Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
HNM
|

Synek przychodził do jej sypialni w nocy, bo bał się sam spać. Postawiła przed jego drzwiami gęś

82
Podziel się

Synek tiktokerki nie chciał spać sam w pokoju. Bał się. Niemal codziennie przychodził do mamy w nocy, co jednak było dla niej bardzo uciążliwe. Wpadła na pomysł, jak zmienić jego postawę, który nie spodobał się internautom.

Synek przychodził do jej sypialni w nocy, bo bał się sam spać. Postawiła przed jego drzwiami gęś
Była zmęczona tym, że synek przychodzi od niej w nocy. Wpadła na "genialny" pomysł (TikTok, @taytertot95)
bFdOkZhh

Tiktokerka opublikowała wideo, na którym zaprezentowała, jak poradziła sobie z synkiem, który bał się sam spać w pokoju. Chłopiec miał po 10 minutach od położenia go w łóżku przychodzić do mamy, co w dłuższej perspektywie czasu było uciążliwe. Kobieta nie umiała sobie z tym poradzić, jednak pomysł, na jaki wpadła, aby zmusić chłopca do pozostania w pokoju, gwarantując sobie tym samym spokój, wielu internautom się nie spodobał.

Kobieta postawiła przed drzwiami pokoju chłopca plastikową gęś. To miało go zatrzymać przed wejściem na korytarz, a następnie przed udaniem się do jej sypialni.

bFdOkZhj

Synek bał się sam spać. Strachem nauczyła go, aby pozostawał w pokoju sam

Pomysł zadziałał, jednak czy w dłużej perspektywie czasu dziecko nie nabawi się problemów psychicznych? Niektórzy użytkownicy TikToka uważają, że dziecko przeżyło traumę, a być może przeżywa ją za każdym razem.

Czy taka taktyka strachu nie jest szkodliwa dla psychiki dziecka? - zastanawia się internauta.
To dziecko przeżywa traumę - uważa ktoś inny.
bFdOkZhp

Inni są jednak zdania, że to "nic wielkiego", a dziecku nie stanie krzywda.

Dajcie spokój, jesteście przewrażliwieni. Dziecku nie stanie się nic wielkiego - zapewnia ktoś inny.

Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że takie rozwiązanie może być szkodliwe i nie stosować go samemu, narażając na ewentualne konsekwencje zdrowotne swoje dzieci. W ten sposób być może zmusimy dziecko, aby zamknęło się przestraszone w pokoju, ale na pewno nie nauczymy go samodzielnie spać i nie pomożemy mu pozbyć się lęków, jakie pozostaną w nim całą noc...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdOkZhK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(82)
Anonim
miesiąc temu
Pokolenie mądrych inaczej rodziców?
Jsma
miesiąc temu
Postawiła gęś i teraz jej synek boi się wyjść z pokoju więc nie idzie do niej, to w sumie dobry pomysł na niegrzeczne bachory
Sceptyk
miesiąc temu
Popatrzcie jaka jestem mądra z psychologii.
bFdOkZhL
Kava
miesiąc temu
Egoistka. Dziecko potrzebuje bliskości i poczucia bezpieczeństwa. Matka nie zapewnia mu żadnej z tych rzeczy. Mamusiu, trzeba było sobie kupić misia...ale tylko pluszowego. .
Róża
miesiąc temu
To że synek przychodził musi mieć jakiś powód, dlatego należałoby się temu przyjrzeć dokładniej bo stawianie gęsi której synek się wystraszył pogłębia jego lęki.
🐐🐐🐐
miesiąc temu
Lęki to zostaną na całe życie
Dziadek z AK
miesiąc temu
Dajcie rodzicom wychowywać dzieci. Pora skończyć z wtrącaniem wszystkich łącznie z "lekarzami, polityami a przede wszystkim z celebrytami.
Górnik
miesiąc temu
Ależ pierdoły wypisujecie.Tyle rzeczy ciekawych na swiecie a wy o plastikowej gęsi pod drzwiami.
Olla
miesiąc temu
Niewyspana matka to zła matka! Każdy kij ma dwa końce.
Aśka
miesiąc temu
Uważam, że to już nawyk spania z mamą. Dlaczego myślicie od razu o psychice dzieciaka. Dzisiaj od razu skazujecie dzieciaki na urazy psychiczne, jakoś nas chowano inaczej, spaliśmy po dwoje w łóżku ą mieć swój kąt to było marzenie ale rodziców nie było stać, zeby każdy miał swój pokój i spał na tapczanie. Dzieciak od małego powinien mieć swoje miejsce do spania, wiadomo dzisiaj są inne czasy, inne wymogi dla każdego domownika. Ciekawe jak by zareagowała naslana komisja czy zapewniamy dziecku własny kąt, matka Bogu ducha winna która by wskazała jedno posłanie i że obydwoje w nim sypiają to dopiero by zozdmuchali sprawę a może i odebraliby dzieciaka bo nie ma warunków, które powinne być spełnione.
Fruu
miesiąc temu
Ooo bicie nie ale takie zagrywki na tak.Mi jakoś i bicie kablem nie poszkodzilo.Potrafie gotować sprzątać wstawić pranie umyć talerz i lamperie w pokoju wyczyścić.Powiedz to swej córce bezstresowo wychowanej naucz szacunku do jedzenia osób starszych i empatii do zwierząt.Dobra pomysłowa matka co chce się wyspać lub i czy pobyć u boku męża a nie w nogach mieć dziecko! Na litość niech zdobywa wiedzę a nie krystaliczny dom wychowanie a na koniec będzie homo niewiadomo bo cyka ssał x lat.
Ona
miesiąc temu
Matka też chce żyć i odpocząć i tyle w sprawie.
Kat
miesiąc temu
Pewnie że dobrze bo się rodzi potomek to brak czasu na sex na intymność i dalszą prokreację .Doprowadza to faceta do flustracji gdy dziecko które jest ważniejsze niż On i zamiast kocham żonę to żona kocha dziecko a mąż patrzy.Niech mi facet powie z dziećmi że jest inaczej.
bFdOkZhD
Ahab
miesiąc temu
Problemy dawniej...problemy dziś.Białe brojlery wyhodowane przez lata ogłupiania mają problemy ze wszystkim.Brawo komusze szkoły,brawo media,brawo pseudo kulturo i sztuko.Udało wam się ukształtować rozkapryszonego nieudacznika bez rozumu... można nim sterować.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić