Szok na pogrzebie. Córka mówiła o zmarłym ojcu. Ludzie milczeli

62

Na TikToku głośno zrobiło się wokół wideo, które zostało opublikowane przez jedną z Amerykanek. Autorka pokazała wystąpienie na pogrzebie swojego ojca. Nie przedstawiła w nim miłych wspomnień. Wręcz przeciwnie.

Szok na pogrzebie. Córka mówiła o zmarłym ojcu. Ludzie milczeli
Córka zmarłego zszokowała uczestników pogrzebu. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, RubberBall Productions)

Polacy od wielu lat kierują się tym, że o zmarłym mówi się dobrze lub wcale. Stwierdzenie to ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Rzadko słyszy się, aby rozmawiano o złych cechach zmarłej osoby. Zazwyczaj wspomina się tylko pozytywne aspekty, nawet jeżeli było ich bardzo mało.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klęska PO i PiS. "Ludzie tego nie rozumieją"

Na TikToku regularnie pojawiają się nagrania z pogrzebów. Wiele osób chce zazwyczaj pokazać światu, że bliska im osoba została pożegnana z honorami. Szczególną popularność zyskują filmiki, na których pokazano wątek humorystyczny, wcześniej zaplanowany przez zmarłego. Powszechną praktyką jest również publikowanie poruszających przemówień.

"Coś mi umknęło, ale to nie byłeś ty"

W mediach społecznościowych opublikowano właśnie kolejny głośny filmik nagrany na pogrzebie. Pewna Amerykanka pokazała swoje przemówienie, które wygłosiła na pożegnaniu swojego ojca. Kobieta ewidentnie nie kierowała się zasadą, że o nieżyjących mówi się tylko dobrze.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Córka podkreśliła, że wie, iż jej ojciec zrobił wiele dla rodziny. W swoim przemówieniu zwróciła jednak uwagę na fakt, że nie tęskni za nim. Amerykanka opisała go jako miłośnika Donalda Trumpa, który był rasistą i ksenofobem. Wideo wyświetlono na TikToku ponad 1,7 miliona razy. Na nagraniu słychać oklaski zaledwie kilku osób z całej publiczności. Reszta siedziała w milczeniu

Tato, proszę wiedz, że jestem wdzięczna i bardzo świadoma tego, co zrobiłeś dla tej rodziny, ale za tobą nie tęsknię. Kiedy umarłeś, poczułam dziurę. Coś mi umknęło, ale to nie byłeś ty. To była idea tego, kim mógłbyś się stać. Nigdy nie byłbyś tym, kim mógłbyś być, ale tylko tym, kim byłeś – rasistą, mizoginistą, ksenofobem, miłośnikiem Trumpa oraz heteroseksualnym białym facetem - powiedziała córka na pogrzebie.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić