aktualizacja 

Tiktokerka poszła do szpitala. Spotkała dziecko z "syndromem wilkołaka"

38

Piękny gest Rabiatul Adawiyah. Kobieta umieściła na swoim kanale na TikToku wyjątkowe wideo, poprzez które chce edukować społeczeństwo i uczyć je tolerancji do drugiego człowieka. Użytkowniczka opublikowała filmik z dziewczynką cierpiącą na "syndrom wilkołaka". Missclyen boryka się z nadmiernym porostem włosów.

Tiktokerka poszła do szpitala. Spotkała dziecko z "syndromem wilkołaka"
Opublikowała nagranie z chorą dziewczynką. (AKPA, Instagram)

Tiktokerka poszła do szpitala ze swoim dzieckiem, aby wykonać podstawowe badania. Wówczas w poczekalni do specjalisty spotkała dziewczynkę z tzw. hipertrichozą, czyli "syndromem wilkołaka". To bardzo rzadka przypadłość powodująca nadmierny porost włosów na różnych partiach ciała.

Dziewczynka cierpi na "syndrom wilkołaka". Tiktokerka nagrała z nią wideo

Dziewczynka miała bardzo mocno owłosioną twarz. Rabiatul podeszła do jej rodziców i zapoznała się z nimi. Postanowiła zrobić dobry uczynek. Za zgodą opiekunów, nagrała wideo z dziewczynką, by pokazać ją wszystkim obserwującym. W ten sposób chciała uwrażliwić użytkowników TikToka na osoby cierpiące na "syndrom wilkołaka".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chłopiec wygląda jak wilkołak

Rabiatul Adawiyah otrzymała zgodę na nagranie wideo z dziewczynką od jej rodziców. Oni także są zdania, iż należy uświadamiać innych ludzi o istnieniu tej rzadkiej choroby. W jednym z wywiadów mieli opowiedzieć, że gdy ich córeczka się urodziła, jedna z pielęgniarek widząc owłosioną twarz, zemdlała.

Osoby takie jak Missclyen często spotykają się z wulgarnymi komentarzami i wykluczeniem. "Zespół wilkołaka" literatura nazywa też zespołem Ambras lub hipertrichozą. To zaburzenie genetyczne objawiające się nadmiernym owłosieniem różnych części ciała. Występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Tiktokerka słynie z tego, że lubi się włączać w akcje charytatywne. Publikując filmik z małą dziewczynką, poprosiła internautów o modlitwy za nią. Ma świadomość tego, że ta kruszynka zarówno teraz, jak i w przyszłości może być narażona na liczne drwiny z powodu swojego niestandardowego wyglądu.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić