oprac. Marta Kutkowska| 
aktualizacja 

Torebka po herbacie może zdziałać cuda. Wrzuć ją do zlewu, efekt cię zaskoczy

308

Torebka po herbacie to niepozorny odpadek, który często piętrzy się w koszach na śmieci. Okazuje się jednak, że może mieć wiele nietypowych zastosowań. Musisz spróbować choć jednego z trików.

Torebka po herbacie może zdziałać cuda. Wrzuć ją do zlewu, efekt cię zaskoczy
Torebki po herbacie mają wiele zastosowań (123RF)

Idea życia zero waste to nie tylko chwilowy trend. Małymi krokami możemy sprawić, że nasze gospodarstwo domowe stanie się bardziej ekonomiczne i ekologiczne. Na przykład używając ponownie... torebek po herbacie. Okazuje się bowiem, że mogą posłużyć np. naszej wygodzie. Oto dowody.

Przy skaleczeniu

Skaleczyłaś się i nie masz pod rękę apteczki? Użyj torebki po herbacie! Zawarty w niej kwas garbnikowy zatamuje krwotok i uśmierzy ból. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, jeśli zatniesz się przy goleniu.

Przy polerowaniu drewna

Zawartość zużytych torebek z herbatą doskonale nadaje się do polerowania mebli i podłóg. Wystarczy, że jej zawartością posypiesz daną powierzchnię, a następnie przetrzesz suchą szmatką. Efekt zaskoczy nawet doświadczone panie i panów domu.

Pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów

W domu jest zawsze kilka newralgicznych miejsc, narażonych na pojawienie się nieprzyjemnych zapachów. Przeszkadza ci zapach kociej kuwety? Umieść w niej zawartość zużytych torebek po herbacie. Masz problem z zapachem butów w przedpokoju? I tu pomoże herbata - wysusz kilka torebek po zaparzonym napoju i umieść je w obuwiu. Wysuszone torebki po herbacie sprawdzą się też w koszu na śmieci.

Zlew pełen brudnych naczyń

W zlewie piętrzą się naczynia a ciebie przeraża ich szorowanie? Ułatw sobie życie tym prostym trikiem. Napełnij zlew wodą i wrzuć do niego torebki po herbacie. Namocz w tym płynie naczynia i zostaw, najlepiej na noc. Herbata rozpuści tłuszcz, a ty bez trudu i wysiłku umyjesz naczynia.

Zobacz także: Sałatka z tortellini, suszonymi pomidorami i rukolą. Prosta przekąska
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić