Trik na czyszczenie piekarnika. Jeden tajemny produkt wystarczy

1

Przypalony piekarnik to zmora każdego miłośnika wypieków. Czarne plamy, które za nic w świecie nie dają się zeskrobać, a do tego nieprzyjemny osad może doprowadzić do szału. Oto trik na szybkie czyszczenie piekarnika. Jeden tajemny produkt wystarczy, by lśnił i zachęcał do gotowania.

Trik na czyszczenie piekarnika. Jeden tajemny produkt wystarczy
Trik na czyszczenie piekarnika. Jeden tajemny produkt wystarczy (Pixabay)

Jeden kuchenny produkt wystarczy, by wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik. Przypalone ślady po jedzeniu, które przywarły do jego ścianek to prawdziwa zmora w kuchni. Trudno się ich pozbyć, dlatego warto skorzystać z prostego triku. Dzięki niemu możemy mieć pewność, że nie zniszczymy piekarnika.

Co zrobić, by dokładnie wyczyścić piekarnik? Wystarczy wstawić do niego blaszkę do pieczenia. Na nią naczynie żaroodporne. Następnie na blaszkę lub do naczynia stojącego na niej, wlewamy wodę. Najlepiej, by był to litr. Tak przygotowaną miksturę wkładamy do piekarnika.

Gdy wszystko jest gotowe, do wody dodajemy tajemny składnik. Jest nim... kostka do zmywarki! Dzięki niej nasze urządzenie będzie czyste i lśniące. Co robimy dalej? Po włożeniu detergentu temperaturę w piekarniku ustawiamy na maksymalną.

Obserwujemy, co dzieje się za zamkniętymi drzwiczkami piekarnika. Woda powinna się zagotować, a tabletka rozpuścić. Po tym czasie wyłączamy piekarnik i zostawiamy zamknięty na 30 minut.

Wysoka temperatura sprawi, że tabletka, która się rozpuściła, osiądzie na ściankach piekarnika. Dzięki temu zabrudzenia zejdą zdecydowanie łatwiej. Gdy piekarnik nieco ostygnie, należy przetrzeć jego ścianki ściereczką i wykorzystać do tego resztę płynu po tabletce. Całość spłukać na koniec czystą wodą.

Można również zalać gorącą wodą tabletkę do zmywarki, dokładnie wymieszać i wykorzystać powstałą pastę. Wystarczy natrzeć nią zabrudzenia w piekarniku i pozostawić na 30 minut. Następnie spłukać czystą wodą.

Tabletka do zmywarki trikiem na brudny piekarnik. Patent działa, ponieważ tabletki mają w sobie bardzo skoncentrowany detergent!

Zobacz także: Domowy sposób na czyszczenie piekarnika. Sprawdzamy, jak działa. Oto efekt
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić