o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
AML
|

Prosty sposób na zatrucie. Też tak robisz, gdy nie ma miejsca w lodówce?

3
Podziel się

Przechowywanie żywności na balkonie lub parapecie, wydaje się być świetnym pomysłem, gdy kończy nam się miejsce w lodówce. Jednak ten sposób może się okazać zdradliwy dla naszego zdrowia.

Prosty sposób na zatrucie. Też tak robisz, gdy nie ma miejsca w lodówce?
Żywność na balkonie (Getty Images)
bEsAgUWJ

Wydaje ci się, że kluczem do zachowania świeżości jedzenia jest niska temperatura w lodówce? To tylko część prawdy. Rzeczywiście, chłód, na poziomie 4 stopni Celsjusza, jaki panuje w chłodziarkach, zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów. Ale niebagatelne znaczenie ma też fakt, że w lodówkach temperatura jest stała. Czego nie można powiedzieć o wartościach za oknem.

Sposób na zatrucie. Masz nadwyżkę zupy, zostały ci dania ze świąt? Nie składuj ich na parapecie. W niestabilnej temperaturze szybko rozwiną się w nich drobnoustroje. O ich istnieniu dowiesz się dopiero, gdy zacznie cię boleć brzuch.

bEsAgUWL

Dodatkowo pewnie nie zdajesz sobie sprawy, że apetyt na twoje przysmaki mają także zwierzęta, które mogą zanieczyścić żywność. Ptaki, owady, a w najgorszym przypadku myszy, często grasują w okolicach "prowizorycznych spiżarni".

Nieświadome spożycie odchodów ptaków lub gryzoni może się skończyć nawet zatruciem salmonellą. Co roku spotyka to ok. 30 tysięcy Polaków, a część tych zatruć jest śmiertelna. Ta bakteria jest wyjątkowo niebezpieczna dla dzieci.

Nie chcesz wyrzucać? Zamroź. Nie lubisz wyrzucać jedzenia. I bardzo dobrze. Zamiast wynosić je na parapet lub balkon, spróbuj je zamrozić. Badania dowodzą, że mrożenie opóźnia psucie się produktów i zapobiega namnażaniu mikroorganizmów poprzez zmniejszenie aktywność niektórych enzymów. Woda zawarta w produktach, zamarzając, staje się nieosiągalna dla bakterii, które potrzebują jej w swoich procesach metabolicznych.

bEsAgUWR

Zamrożone dania będą gotowe w kilka minut, po wyjęciu z chłodziarki. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu przed nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

Zobacz także: Jak być niezależną i przedsiębiorczą? Spotkanie z dr Joanną Heidtman
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsAgUXm
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(3)
...
5 miesięcy temu
prosty, zlecą się gryzonie
ccc
5 miesięcy temu
lobby "apartamentów" 20 metrowych i bez balkonów plus złomu z AGD? oczywiste że musi być cień temp stała poniżej 0 i tak było w tym roku przez 2 miechy, rzeczy odpowiednie, szczelnie,nie przeźroczysty pojemnik np kamionka, w lodówce to dopiero pleśnie, ciekawostka- chleb kroją /niedźwiedzia przysługa/ i wprowadzają masowo pleśń taki chleb szybko psuje się, komu to orędownikom psucia żywności?
pawel
5 miesięcy temu
więcej jest zatruć żywnością przechowywaną na parapecie , czy lekarstwami panie dochtorze ???
bEsAgUXn
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić